Судове рішення #1670304
Справа №2-1475/2007 p

Справа №2-1475/2007 p.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

11 липня 2007 року    Місцевий Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді     Буток Т.А.

при секретарі                           Калишенко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотоп справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  треті особи: Опікунська рада виконавчого комітету Підгороднянської міської ради,  ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  про позбавлення батьківських прав відносно неї ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  мотивуючи свої вимоги тим,  що вона є донькою ОСОБА_2,  а її мати ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Після розірвання шлюбу батьків 25.03.2002 року,  вона та мати виїхали на постійне місце проживання в м.  Дніпропетровськ,  спочатку батько іноді надавав добровільну допомогу,  так як мати не подавала до суду позову про стягнення аліментів,  але після смерті матері батько перестав їй допомагати,  вони практично припинили спілкування,  так як він має іншу родину та ухиляється від виконання своїх батьківських обов"язків. В теперішній час заявниця вступає до Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту України і потребує соціального захисту та супроводу у зв"язку з тим,  що практично позбавлена батьківського піклування,  а бабуся,  в якої вона на даний час проживає,  не взмозі утримувати онуку матеріально.

Відповідач ОСОБА_2  в судовому засіданні підтвердив пояснення заявниці,  проти задоволення позовних вимог не заперечує.

Третя особа: Опікунська рада виконавчого комітету Підгороднянської міської ради в судове засідання не з'явилася,  надали заяву в якій дають згоду на розгляд справи у відсутності їх представника (а.с.  18).

Третя особа: ОСОБА_3 в судове засідання не з"вилася,  надала заяву в якій дає згоду на розгляд справи у її відсутності оскільки за станом здоров"я не може бути присутною при розгляді справи (а.с.  20).

Суд,  вислухавши пояснення позивачки,  відповідача,  дослідивши матеріали справи,  вважає,  що позов підлягає задоволенню.

Згідно п. 2 ч. 1  ст.  164 СК України мати,  батько можуть бути позбавлені батьківських прав,  якщо вона,  він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини,  а за  ст.  165 Сімейного Кодексу України дитина,  яка досягла чотирнадцяти років має право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.

В свідоцтві про народження ОСОБА_1.,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  батьками вказані ОСОБА_2 та ОСОБА_4 (а.с.  2).

Згідно копії паспорту гр. ОСОБА_1. зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. З).

З довідки ЖЕУ № 504 від 07.06.2007 р. Вбачається,  що ОСОБА_1. Проживає за

 

вдоесою: АДРЕСА_1( а.с.  5).

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 17.111.2006 року,  ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2( а.с.  6).

3 характеристики учениці 11-М класу середньої шкоди № 63 М. Дніпропетровська вбачається,  що ОСОБА_1знаходиться на утриманні та виховується бабусею ОСОБА_3,  а батько за роки навчання до школи жодного разу не з"являвся,  не цікавився її успіхами та досягненнями( а.с.  8).

Відповідно до рішення виконавчого комітету Підгороднянської міської ради Дніпропетровського району № 267 від 20.12.2006 року,  гр. ОСОБА_3 призначена піклувальником щодо онуки ОСОБА_1 (а.с. 9).

З висновку служби у справах неповнолітніх Дніпропетровської районної державної адміністрації № 303/7 від 06.06.2007 р. вбачається ,  що доцільно позбавити ОСОБА_2  батьківських прав відносно його неповнолітньої доньки ОСОБА_1 (а.с.  19).

Таким чином,  в судовому засіданні було встановлено,  що відповідач не проживає разом з дитиною 5 років,  не піклується про її моральне виховання,  фізичний та духовний розвиток,  навчання,  здоров'я,  підготовку до самостійного життя,  не проявляє про неї батьківської турботи,  матеріально не утримує,  що свідчить про свідоме ухилення відповідача від виконання обов'язків по вихованню дитини.

За таких обставин,  суд вважає,  що в інтересах неповнолітньої дитини,  слід позбавити відповідача батьківських прав.

Керуючись  ст.  164, 165 СК України,   ст.  10,  57-60, 209, 212-215, 218 ЦПК України,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_2,  10 червня 1961 року народження,  відносно неповнолітньої доньки ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення,  а апеляційної скарги - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набрано на комп'ютері,  має силу оригіналу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація