РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №2-3296/2007
27 червня 2007р. Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Пилипчук Л.І. при секретарі - Ковтун А.Ю., за участю представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві справу за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визначення додаткового
строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
Позивачка у травні 2007р. пред"явила в суд позов про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_4, який заповів все майно їй та відповідачці. Посилалася на те, що не знала про заповіт, а тому у встановлений законом шестимісячний строк не подала відповідну заяву до нотаріальної контори. Крім того, мешкаючи в Російській Федерації, не мала змоги в шестимісячний строк після смерті батька приїхати до Полтави. Тому прохала зазначені причини визнати поважними та визначити додатковий строк.
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1, яка діє за нотаріально посвідченою довіреністю, позов підтримала з викладених у ньому підстав, позов підтримав.
Відповідачка ОСОБА_3 направила суду заяву про визнання позову та розгляд справи за її відсутності.
Третя особа - Четверта полтавська держнотконтора заперечень проти позову не направила, прохала розглядати справу у відсутність її представника.
Відповідно до ст. ст. 130, 224 ЦПК України суд ухвалює заочне рішення.
Заслухавши представника позивачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4, який заповідав позивачці, яка є його дочкою, та відповідачці, яка є його дружиною, - все належне майно. Заповіт був посвідчений 15.11.1994р. Полтавською районною держнотконторою по
р.№1-1952/а.с. 7, 12/
Стаття 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлює строк у шість місяців з часу відкриття спадщини.
Позивачка пропустила передбачений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини. Як пояснила представник позивача, причиною пропуску вказаного строку
була необізнаність ОСОБА_2 у наявності заповіту, а потім в об»єктивних причинах - її проживання за межами України. Відповідачка ОСОБА_3, мати позивачки, визнає за нею право на спадщину.
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зазначені позивачкою та її представником причини пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини суд визнає поважними та відповідно до ст. 1272 ЦК визначає позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщин - один місяць після набрання чинності даного рішення.
Керуючись ст. ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130, 212-215, 218, 224 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_2 задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття
спадщини згідно заповіту від 15.11.1994р., посвідченого Полтавською районною державною нотаріальною конторою по р.№1-1952 , після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_4 - один місяць після набрання даним рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та послідуючого подання протягом 20 днів апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.