Судове рішення #1670251
ВИРОК

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Справа №1-425/2007

 

29 травня     2007р. Октябрський районний суд м. Полтави у складі:

головуючого - судці Пилипчук Л.І.

при секретарі - Ковтун А.Ю.

за участю прокурора - Попок О.В.,

адвоката - ОСОБА_1                                                           ,

розглянувши  у  відкритому  судовому засіданні  в  залі  суду  в  м. Полтаві  справу  по обвинуваченню

ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця с. Наротай Іркутської області,  РФ,  українця,  громадянина України,  освіта неповна середня,  неодруженого,  учня СПТУ №17 ,  проживаючого в АДРЕСА_1,  не судимого, -

за ч.1  ст. 185   КК України, -

 

встановив:

 

15 грудня 2006р. близько 2год. підсудний ОСОБА_2,  перебуваючи в автомобілі «МАН»,  який знаходився у складському приміщенні підприємства «Нова пошта» по вул. Малорудчанській, 7 м. Полтаві ,  шляхом вільного доступу таємно викрав мобільний телефон «Самсунг-Х670»,  який належав ПП «Мобілочка»,  заподіявши шкоди на суму 878грн.

Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у викладеному обвинуваченні визнав повністю,  пояснивши про обставини вчинення злочину. Фактичні обставини не оспорював,  у вчиненому щиро каявся.

Законний представник неповнолітнього підсудного ОСОБА_3,  яка є майстром виробничого навчання СПТУ №17,  де навчається підсудний,  пояснила суду про позитивну особу підсудного,  який є сиротою,  добросовісно відноситься до навчання,  про його щире каяття у вчиненому.

Оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються,  підсудний правильно розуміє зміст цих обставин,  сумнівів у добровільності та істинності його позиції немає,  йому роз»яснено про позбавлення права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку,  суд відповідно до частини 3  ст. 299 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи.

Дії підсудного підлягають кваліфікації за ч.1  ст. 185 КК України . Підсудний вчинив таємне викрадення чужого майна.

 

При визначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину,  особу підсудного,  який на час вчинення злочину та на час розгляду справи є неповнолітнім,  позитивно характеризується за місцем проживання і навчання,  у вчиненому кається,  злочин вчинив внаслідок скрутного матеріального становища,  оскільки є сиротою та знаходиться на державному утриманні,  у вільний від навчання час працює. Крім того,  він прийняв заходи до часткового відшкодування матеріальної шкоди.

З урахуванням викладених обставин суд приходить до висновку про ,  що на час розгляду справи в суді внаслідок зміни обстановки вчинене підсудним діяння втратило суспільну небезпечність,  а сам підсудний перестав бути суспільно небезпечним,  тому він повинен бути звільнений від покарання на підставі  ст. 48 КК України.

Цивільний позов підлягає залишенню без розгляду,  оскільки в судовому засіданні не підтриманий.

Керуючись  ст. 48 КК України,   ст.  ст. 7,  323-324 КПК України,  суд, -

 

 засудив:

 

ОСОБА_2 визнати винним за   ч.1  ст. 185   КК України та звільнити його від покарання внаслідок зміни обстановки.

Міру запобіжного заходу     до вступу вироку в законну силу залишити без змін -підписку про невиїзд.

Цивільний позов ПП «Мобілочка» залишити без розгляду.

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області через райсуд протягом 15 діб.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація