Справа № 1-435/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2007р. Октябрський районний суд м. Полтви у складі: головуючого - судді Пилипчук Л.І. при секретарі - Ковтун А.Ю. за участю прокурора - Антонова С. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня технічна, неодруженого, працюючого оператором АЗС ТОВ «Калина -Восток», не судимого, -за ст. 335 КК України, -
встановив:
Згідно статті 15 Закону України «Про загальний військовий обов»язок і військову службу» громадяни України чоловічої статі, придатні для проходження військової служби за станом здоров»я і віком, зобво»язані прибути за викликом військового комісаріату до призовних дільниць для призову на строкову військову службу.
Згідно рішення Полтавського об»єднаного міського військового комісаріату №44 від 13.05.2005р. ОСОБА_1 був визнаний придатним до строкової військової служби в Збройних силах України і зарахований до команди №46, та в той же день отримав повістку про відправку на 24 травня 2005р. до військової частини, згідно якої він був зобов»язаний з»явитися до військового комісаріату.
24.05.2005р. призовник ОСОБА_1 умисно, з метою ухилення від призову на строкову військову службу, не з»явився до призовної дільниці для проходження строкової військової служби, чим ухилився від призову на строкову військову службу.
Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у викладеному обвинуваченні визнав повністю.Суду пояснив, що дійсно умисно ухилився від призову на строкову військову службу, оскільки не мав бажання служити в армії.
Суд відповідно до частини 3 статті 299 КПК України визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким з учасників процесу не оспорювалися.
Дії підсудного підлягають кваліфікації за статтею 335 КК України, оскільки ОСОБА_1 ухилився від призову на строкову військову службу.
При обранні покарання суд враховує ступінь суспільної небезпеки вчиненого, особу підсудного, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, працює, характеризується позитивно.
З урахуванням викладених обставин суд призначає підсудному покарання в межах санкції статті обвинувачення із застосуванням випробовування відповідно до ст. 75 КК України, що буде достатнім і необхідним для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
Керуючись ст. ст. 323-324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 за ст. 335 КК України до одного року обмеження волі.
Згідно ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробовуванням, встановивши іспитовий строк один рік.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов»язати засудженого повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи, періодично з»являтися в ці органи на реєстрацію.
Міру запобіжного заходу залишити до вступу вироку в законну силу без змін - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області через райсуд протягом 15 діб з моменту проголошення.