Справа № 2-3491\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2007 року Октябрський районний суд м. Полтави в складі:
головуючої судді Кузнєцової О.Ю.
при секретарі Плаксій Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтави цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення розміру часток у спільній сумісній власності, -
встановив:
В червні 2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, де прохає визначити частки в квартирі АДРЕСА_1 по 1\2 , а саме: їй та померлому чоловіку ОСОБА_3
В обгрунтування своїх позовних вимог вказала, що зазначена квартира на підставі свідоцтва про право власності від 30 грудня 1998 року належить на праві спільної власності їй, ОСОБА_1, та її померлому чоловіку ОСОБА_3
Після смерті чоловіка вона звернувся до нотаріальної контори із заявою про отримання свідоцтва про право власності за спадщиною, де було запропоновано звернутися до суду, щоб визначити частку померлого в спільній власності.
Сторони в судове засідання не з'явились, надали заяви, в яких прохають розглянути справу у їх відсутність. Відповідач в заяві вказала, що позовні вимоги визнає, проти їх задоволення не заперечує. Відповідно до ст. 169 ЦПК України суд розглядає справу у відсутність сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Судом встановлено, що відповідно до свідотва про право власності на житло від 30 грудня 1998 , виданого відділом приватизації житла Полтавського міськвиконкому квартира АДРЕСА_1 належить на праві приватної, спільної сумісної власності ОСОБА_3, ОСОБА_1/а.с. 10/.
Відповідно до свідоцтва про смерть, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1/а.с. 13/.
ст. 370 ч.2 ЦК України передбачає, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Оскільки, як встановлено в судовому засіданні, між позивачем та померлим ОСОБА_3 не було домовленості щодо збільшення чи зменшення розміру часток когось із співвласників, суд вважає, що частки позивача та померлого є рівними та становлять по 1\2 частині.
ст. 174 ч.4 ЦПК України передбачає, що у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 370 ч.2 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 130, 174 ч.4, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 зодовольнити в повному обсязі.
Визаначити частки в приватній, спільній сумісній власності на квартиру АДРЕСА_1 по 1\2 частини кожному із її співвласників, а саме: ОСОБА_3 та ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та наступною подачею апеляційної скарги протягом 20 днів з дня подачі заяви на апеляційне оскарження до суду першої інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після спливу строку на подачу заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.