Судове рішення #1670146
№ 2-871/07

№ 2-871/07

 

Рішення

 Іменем України

 

22 червня 2007 р.                                   Охтирський міськрайонний суд Сумської області

в складі:

головуючого-судді                                                                                 Білери П.П.

при секретарі                                                                                         Чепура B.C.

з участю позивача                                                                                 ОСОБА_1

відповідача                                                                                             ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Охтирка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини , суд

 

встановив:

 

Позивач свої вимоги мотивує тим ,  що 15 липня 2006 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 Від спільного життя народила доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Але відповідач не надає матеріальної допомоги ,  малолітня дитина знаходиться на її утриманні,  тому позивач звернулась до суду з позовом про стягнення на її утримання ,  до досягнення дитиною трьохрічного віку,  аліментів в розмірі 1А частини від усіх видів заробітку .

Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково і пояснив суду ,  що він не заперечує проти сплати аліментів на утримання дружини,  але в меншому розмірі.

Заслухавши осіб ,  які беруть участь у розгляді справи ,  дослідивши надані суду докази ,  суд вважає ,  що позов підлягає частковому задоволенню ,  так як судом встановлено ,  що сторони ,  згідно до свідоцтва про шлюб,  одружились 15 липня 2006 року.

Відповідно до свідоцтва про народження ,  позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 народила доньку ОСОБА_3 .

Відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Охтирської райдержадміністрації позивач отримує допомогу по догляду за дитиною в сумі 98 грн. 37 коп.

Таким чином ,  з викладеного вбачається ,  що між сторонами виникли сімейні правовідносини,  згідно до  ст.  84 ч.2 Сімейного кодексу України ,  дружина ,  з якою проживає дитина має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років . Право на утримання дружина ,  з якою проживає дитина ,  має незалежно від її матеріального становища , за умови ,  що її чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Таким чином ,  суд приходить до висновку ,  що позовні вимоги позивачки слід задовільнити частково ,  так як було б справедливим стягувати з відповідача лише 1/6 частину від усіх видів його доходу ,  в іншій частині позовних вимог відмовити за їх безпідставністю.

На підставі вищеозначеного та керуючись  ст.  ст.  79, 80, 81, 84 ч.2 Сімейного кодексу України,   ст.  ст.  10, 60, 213-215 ЦПК України ,  суд

 

вирішив:

 

Позовні вимоги ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини - задовольнити частково .

 

Стягувати з ОСОБА_2 аліменти в розмірі 1/6 частини від усіх видів доходу щомісячно на утримання дружини ОСОБА_1 до досягнення дитиною ,  ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження ,  трьох років,  починаючи стягування аліментів з 7 червня 2007 року ,  в іншій частині позовних вимог відмовити за їх безпідставністю .

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. в доход держави .

Стягнути з відповідача ОСОБА_2 за інформаційно - технічне забезпечення до Держбюджету м. Охтирка за розгляд справи в розмірі 7 гривень 50 коп.,  які перерахувати на рахунок: 31211259700006 м. Охтирка 22050000 ,  ОКПО 23635347,  ГУДКУ у Сумській області,  МФО банку 837013.

Допустити негайне виконання рішення,  в межах суми платежу за один місяць.

Заяву про апеляційне оскарження рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення ,  а апеляційна скарга на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження ,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація