Судове рішення #16688422

Справа №  2а-2904/11/1609





У Х В А Л А


          13.04.2011 року       Суддя Київського районного суду м.Полтави Чумак О.В. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Київського ВДВС Полтавського МУЮ про скасування постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Київського районного суду м. Полтави з адміністративним позовом до Київського ВДВС Полтавського МУЮ про скасування постанови.

В позовній заяві він посилається на те, що 02.03.2011 року ним була одержана постанова державного виконавця Київського ВДВС Полтавського МУЮ Ненахова О.О. від 26.01.2011 року ВП № 23948394 про відкриття виконавчого провадження щодо виконання рішення Київського районного суду м. Полтави у справі № 2-4737/10 про стягнення з нього на користь ВАТ «УСК «Дженералі гарант»суми відшкодування 10096 грн. 45 коп. Оскільки копію заочного рішення у справі він отримав 11.03.20111 року та не мав можливості його оскаржити, просив скасувати постанову (зупинити провадження) державного виконавця Ненахова О.О. від 18.01.2011 року  ВП № 23726640 про відкриття виконавчого провадження у справі .

Звертаючись з зазначеною заявою до суду, позивач посилається на норми Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Розглянувши матеріали заяви, суд приходить до наступних висновків.

В порядку КАС України можуть бути оскаржені  рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до КАС України, КПК України або КпАП України.

Статтею 383 ЦПК України передбачено, що  учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України ( в тексті нормативного акту –„цього Кодексу”), порушено їх права чи свободи.

Тобто, як це видно зі змісту закону, в порядку розділу УІІ ЦПК України судом розглядаються  скарги з метою здійснення контролю за виконанням судових рішень, винесених  цим судом.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що дії (бездіяльність) державного виконавця, вчинені при виконанні судового рішення, постановленого за правилами цивільного судочинства, не може бути оскаржена в порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення або Кодексу адміністративного судочинства України, а лише в порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Київського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції про скасування постанови державного виконавця.

Повернути ОСОБА_1 позовну заяву  разом з доданими матеріалами, роз’яснивши право звернутись до суду з позовом в порядку Цивільного процесуального кодексу України.

Ухвала може бути оскаржено до Харківського адміністративного апеляційного суду через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                            О.В.Чумак



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація