Судове рішення #166826
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 320

 

РІШЕННЯ

 

Іменем України

26.09.2006

Справа №2-13/12863-2006

 

За позовом Прокурора м. Феодосії в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради, м. Феодосія.

    До відповідача СПД ОСОБА_1, м. Феодосія. 

    Про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки.

Суддя ГС  АР  Крим А.І.Жукова

Представники:

Від позивача - Сахновський П.В. - представник дов № 02 - 29 від 13. 02.06 року .

Від відповідача - ОСОБА_1  спд, паспорт.

Від прокурора - Куінджи М.А. - посвідчення

          Суть спору: Прокурор м. Феодосії  звернувся до Господарського суду АРК з позовом в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради до відповідача - СПД ОСОБА_1 про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки. 

Позовні вимоги мотивовані тим, що 21.07.2006 року при проведені перевірки дотримання вимог земельного законодавства спеціалістами Держземінспекції АР Крим встановлено, що відповідач самовільно використовує чотири земельні ділянки площею 6 кв.м. кожний без правовстановлюючих документів для розташування рекламних носіїв.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Позивач надав суду заяву у якій відмовляється від позову.

Відповідач проти позовних вимог заперечує за мотивами, що СПД ОСОБА_1 рішенням Феодосійської міської ради НОМЕР_1 дано дозвіл на розташування зовнішньої реклами строком на один рік.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, думку прокурора, суд -

В С Т А Н О В И В :

21.07.2006 р. Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель АРК проведена перевірка дотримання вимог земельного законодавства СПД ОСОБА_1.

У результаті перевірки встановлений факт самовільного зайняття відповідачем, без правовстановлюючих документів чотирьох земельних ділянок, кожна орієнтирної площі 6 кв.м.   для розташування рекламних носіїв

За результатами перевірки складений акт  від 21.07.2006 р.

Позивач надав заяву, у якій просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до частини 6 статті 29 ГПК України, відмова позивача від позову, поданого прокурором в інтересах держави, не позбавляє прокурора права підтримувати позов і вимагати вирішення спору по суті.

Позовні вимоги не підлягають задоволенню виду наступного.

Відповідно до ст. 12 Закону України “Про місцеве самоврядування” міська Рада є органом місцевого самоврядування, який діє по принципу розподілу повноважень у порядку, визначеному діючим законодавством.

Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України розпоряджаються землею органи місцевого самоврядування та органи державної влади, які у межах своїх повноважень передають землі у власність або надають у користування або вилучають їх.

Нормативним актом, якій визначає основи рекламної діяльності в Україні є Закон України “Про рекламу” від 11.07.2003 року № 1121.

Відповідно до статті 1 Закону України “”Про рекламу” зовнішня реклама - це реклама, яка розташовується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, які розташовані на відкритій місцевості, а також на зовнішніх зверхностях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїзною частиною вулиць та доріг.

Відповідно до статті 16 Закону, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та в порядку, встановленому цими органами на підставі Типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Розміщення зовнішньої реклами в України регламентується спеціальним нормативним актом - “Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами”, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року № 2067.

Згідно з п. 3 вказаних Правил, реклама розташовується на підставі дозволу і в порядку, встановленому виконавчими органами сільських. Селищних, міських рад відповідно Правил.

П.п. 23, 24 Правил вказує, що дозвіл надається на п'ять років, та є підставою для розташування рекламного засобу.

Згідно з п. 9 Правил, для отримання дозволу заявник подає відповідному органу ради заяву, затвердженої форми до якої додаються:

-          фотокартка або комп'ютерний макет міста, на якому планується розташування рекламного засобу і ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням;

-          копія свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи.

При цьому згідно з п. 14 Правил, перелік документів для надання дозволу є вичерпним.

При подачі заяви, представник робочого органу самоврядування у присутності заявника перевіряє комплектність документів, відповідність вимог до їх оформлення.

У повній відповідності до діючого законодавства СПД ОСОБА_1  звернувся до органу місцевого самоврядування з письмовою заявою для отримання дозволу на встановлення зовнішньої реклами.

На підставі поданих документів було прийняте рішення НОМЕР_1 Феодосійською міською радою  “Про розташування зовнішньої реклами”.

Відповідно до п. 24 Правил, виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розташування зовнішньої реклами і виконування робіт, які пов'язані з розташуванням зовнішніх засобів.

Крім того,  п. 32 Правил вказує, що плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності, встановлюється у порядку визначеному органами місцевого самоврядування, а місцем що перебуває у  державній або приватній власності - на договірних засадах з його власником або уповноваженим органом.

10.01.2006 року між СПД  ОСОБА_1 та Феодосійською міською радою був укладений договір  НОМЕР_2   на право тимчасового користування місцем розташування зовнішньої реклами.

Відповідно до п. 3.1 договору, передбачена плата за тимчасове користування містами для розташування зовнішньої реклами у сумі 10281,60 грн. на рік..

Судом встановлено, що відповідач своєчасно і у повному обсязі вносив плату за користування вказаними місцями.

Таким чином, нормативними актами на території України, які визначають основи рекламної діяльності в Україні та регулюють відносини, які виникають у зв'язку з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах і визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами  є Закон України “Про рекламу” та Типові правила розміщення зовнішньої реклами,  а посилання прокурора на статті 211, 125, 126 Земельного кодексу України є неспроможними.

             При вказаних обставинах позовні вимоги не підлягають задоволенню.

 

 З обліком викладеного,  керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -  

В И Р І Ш И В :

У позові відмовити.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Жукова А.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація