Справа № 33-Ц-445 2007 р. Головуючий у суді І інстанції Андрусів І.М.
Категорія 36 Доповідач Буцяк 3.1.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2007 року місто Рівне
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Рівненської області у складі:
Буцяка З.І., Василевича B.C., Гордійчук С. О.
розглянувши в порядку касаційного провадження у попередньому судовому засіданні справу за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Івано-Франківської області від 30 травня 2005 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
встановила:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Свої вимоги мотивувала тим, що 13 червня 2003 року вона керувала власним автомобілем марки ВАЗ-2101 і рухалася з м. Долини в с-ще Вигода, де її наздогнали ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2, який своїм автомобілем ВАЗ-2104 д. н. НОМЕР_1 перегородив їй смугу руху і вона зупинилася. Відповідач підійшов до її автомобіля і ножем пошкодив у її автомобілі дві шини вартістю 235 грн. Неправомірними діями їй завдано моральної шкоди, оскільки вона перенесла хвилювання і захворіла, тому проходила курс лікування. Також нею перенесено психологічний стрес.
Рішенням Долинського районного суду від 30 грудня 2004 року в позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, відмовлено за недоведеністю позовних вимог.
Рішенням апеляційного суду Івано-Франківської області від ЗО травня 2005 року рішення Долинського районного суду від 30 грудня 2004 року в частині стягнення матеріальної шкоди скасовано, ухваливши нове рішення.
Позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 235 грн. матеріальної шкоди.
У поданій касаційній скарзі ОСОБА_2 ставиться питання про скасування оскаржуваного судового рішення у справі з підстав неправильного застосування судами норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає.
Згідно із ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті та справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті
ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Згідно з положеннями статті 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням вимог матеріального і процесуального права.
Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, і доводи скарги цих висновків не спростовують.
Відсутні й передбачені ст. 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.
Керуючись ст. ст. 331, 332, 335-337 ЦПК України, колегія суддів Апеляційного суду Рівненської області,
ухвалила:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення апеляційного суду Івано-Франківської області від ЗО травня 2005 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.