Судове рішення #1666793
Справа № 2-19/2008

                                                                                    Справа № 2-19/2008

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

            15 січня 2008 року                                                               смт. Оржиця

 

           Оржицький районний суд Полтавської області у складі: судді Маліченка В.В., за участі секретаря судового засідання, Демченка Р.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

 

В С Т А Н О В И В:

 19 листопада 2007 року ОСОБА_1, звернулася до суду із зазначеним позовом. В позові вказала, що є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1. З відповідачем проживають окремо. Дитина проживає з нею та перебуває на її повному утриманні. Відповідач ухиляється від свого батьківського обов'язку утримувати дитину матеріально.

Сама вона має невелику заробітну плату. Інших доходів не має. Хоча відповідач ніде не працює, але, вважає, що це не звільняє його від обов'язку матеріально утримувати дитину.

Поскільки відповідач не має стабільного заробітку, просить стягнути аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. на дитину щомісячно.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі. 

Відповідач позов визнав частково, в сумі 180 грн. на місяць. Вважає, що більшої суми він не зможе виплатити, оскільки він ніде не працює і має тимчасові заробітки.

 Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.

 Позивачка та відповідач мають спільну неповнолітню дитину, ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, який  проживає з матір'ю та перебуває на її повному утриманні. 

Згідно довідки виданої виконкомом Оржицької селищної ради, з 9 серпня 2002 року по цей час відповідач, згідно трудової книжки, ніде не працює.

Згідно пояснень відповідача він має нерегулярні мінливі доходи оскільки він не може знайти собі постійної роботи..

Батько дитини здоровий, а тому повинен надавати матеріальну допомогу. Інших дітей,  відповідач не має.

Відповідач не навів доказів неможливості сплати аліментів у тій сумі на яку заявлено позов. Разом з тим позивачка не змогла належним чином обґрунтувати зазначену суму.

              У зв'язку з цим суд вважає, що відповідач повинен сплачувати аліменти у мінімальній сумі встановленій законом, тобто в сумі що дорівнює 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані  утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за  рішенням суду кошти на утримання дитини /аліменти/ присуджуються у частці від доходу її матері, батька і /або/ у твердій грошовій сумі.

               Відповідно ст. 184 Сімейного кодексу України  якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч.1 ст. 191 Сімейного кодексу України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

Судові витрати згідно ч. 3  ст. 88 ЦПК України необхідно віднести за рахунок відповідача.

 

Керуючись ст. 180, ч.3 ст. 181,  184, ч.1 ст.191, ст.ст. 199, 200 Сімейного Кодексу України, ст. 10,  ч.3 ст. 88, ст.ст. 209, 212, 215,  ЦПК України, суд,

 

В И Р І Ш И В :

Позов  ОСОБА_1  задовольнити частково.

 

Стягнути з ОСОБА_2 на користь   ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 201 гривню щомісячно.

 

Стягнення аліментів проводити, починаючи з 19 листопада 2007 року. 

        

         Рішення підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

     

         Стягнути з  ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн., та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень.

 

           Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

Суддя                  ______________________ В.В.Маліченко

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація