Справа № 2 - 162
2008 рік.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
“5” лютого 2008 р. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області
в складі: судді Аліменко В.О.
при секретарі Лісовик І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику справу за позовом ОСОБА_1 до Ощадного банку України № 2913 про встановлення факту сумісного проживання, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка просить встановити факт сумісного проживання з ОСОБА_2 в період з 1998 року по 2005 рік та встановити факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 та визнати за нею право власності на спадкове майно: грошові вклади на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в Ощадному банку України філія № 2913/024 в с. Уланів Хмільницького району, що належав ОСОБА_2 відповідно до ощадних книжок, посилаючись на те, що після смерті спадкодавця позивачка пропустила шестимісячний строк подачі заяви про прийняття спадщини, в зв'язку з важким матеріальним становищем.
Позивачка вказує, що вона проживає в с. Уланів Хмільницького району і в цьому ж селі проживала спадкодавець ОСОБА_2, 1929 року народження, яка проживала одиноко, в зв'язку з цим за домовленістю позивачка утримувала її матеріально та допомагала по господарству. З 1998 року позивачка проживала разом зі спадкодавцем, так як вона була хвора та з ліжка не вставала і за нею потрібен був постійний догляд. В зв'язку з тим що позивачка доглядала за спадкодавцем, вона в червні 2004 року вона подарувала їй свій власний житловий будинок. У неї також було дві ощадні книжки, але ми не вірили, що коли-небудь щось можливо буде отримати, тому вони вирішили не витрачати гроші на переоформлення, так як грошей і так не вистачало, тому що ОСОБА_2 хворіла і потрібно було постійно купувати ліки. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, а після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді грошових вкладів. Позивачка вважає, що фактично прийняла спадщину шляхом вступу в управління спадковим майном, поскільки вона доглядала за спадкодавцем, матеріально утримувала її, а після смерті поховала на кладовищі с. Уланів Хмільницького району.
Відповідач - представник Ощадного банку України № 2913 позов визнав повністю та не заперечує проти його задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги повністю, оскільки показами позивачки, відповідача та матеріалами справи, показами свідка ОСОБА_3 доведено, що позивачка дійсно з 1998 року до дня смерті ОСОБА_2, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала разом з нею, а після її смерті прийняла спадщину, шляхом вступу у володіння і управління спадковим майном, поскільки в неї на руках є правовстановлюючі документи на спадкове майно, а у власності спадкодавця ОСОБА_2 перебували: грошові вклади на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в Ощадному банку України філія № 2913/024 в с. Уланів Хмільницького району, що належав ОСОБА_2 відповідно до ощадних книжок, а тому позивачка як спадкоємець за законом має право на спадщину.
Керуючись ст.ст. 214, 215, 256 ЦПК України, ст.ст. 392, 1268, 1270 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Встановити факт, що ОСОБА_1 проживала сумісно з ОСОБА_2 з 1998 року по ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто до дня смерті ОСОБА_2
Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, шляхом вступу в управління та володіння майном.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на грошові вклади на рахунках НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в Ощадному банку України філія № 2913/024 в с. Уланів Хмільницького району, що належав ОСОБА_2 відповідно до ощадних книжок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10-ти денного строку з дня проголошення рішення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, однак не подано апеляційну скаргу в 20-ти денний строк після подання заяви на апеляційне оскарження, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.
Рішення можна оскаржити до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: /підпис/
З оригіналом вірно:
Голова
Хмільницького міськрайонного суду П.П. Альчук
Ст. секретар О.М. Закутій
Довідка:
Рішення набрало чинності 15 лютого 2008 року
Голова
Хмільницького міськрайонного суду П.П. Альчук
Ст. секретар О.М. Закутій
- Номер: 6/129/11/2019
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-162/2008
- Суд: Гайсинський районний суд Вінницької області
- Суддя: Аліменко В.О.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.05.2019
- Дата етапу: 31.05.2019