Судове рішення #1664389
Справа № 2-3745/08

Справа № 2-3745/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

 

08 лютого 2008 року  Приморський  районний суд міста Одеси, у складі:

головуючого судді Шенцевої О.П.,

при секретарі Ющенко В.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу дійсним і визнання права власності, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідачів про визнання договору купівлі-продажу дійсним і визнання права власності, обґрунтовуючи це тим, що 15 серпня 2007 року між позивачкою і відповідачами в простій письмовій формі був укладений договір купівлі-продажу, згідно якого позивачка  купила, а відповідачі продали чотирикімнатну квартиру АДРЕСА_1. В своїй позовній заяві позивачка зазначає, що  вказану квартиру вона придбала за 75 000,00 (сімдесят п'ять  тисяч) доларів США і гроші передала відповідачам при підписанні договору.

Через тиждень відповідачі вивезли свої речі, передали позивачці ключі, техпаспорт, техвисновок, правовстановлюючі документи, сказавши при цьому, що через 10 днів  будуть готові до укладення договору в нотаріальній формі у встановленому законом порядку. Позивачка завезла своє майно у квартиру, вступила у власність, якою і володіє по теперішній час, проте відповідачі обіцянки нотаріально оформити договір купівлі-продажу не виконали, посилаючись на зайнятість і різні причини.

Оскільки до справжнього моменту відповідачі  ухиляються  від укладення договору, позивачка вимушена звернутися із позовом до суду.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі.

В судовому засіданні відповідачі заявили про свою  згоду з позовом ОСОБА_1

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що 15 серпня 2007 року між позивачкою і відповідачами в простій письмовій формі був укладений договір купівлі-продажу, згідно якого позивачка  купила, а відповідачі продали чотирикімнатну квартиру АДРЕСА_1.

Вказану квартиру позивачка придбала за 75 000,00 (сімдесят п'ять  тисяч) доларів США і гроші передала відповідачам при підписанні договору, що не заперечується відповідачами.

Згідно технічного паспорту, виданого КП МБТІ та РОН м. Одеси, спірна чотирикімнатна квартира № 46 розташована на 3 поверсі та мансарді будинку АДРЕСА_1, і має загальну площу 156,9 кв.м., житлову площу 92,1 кв.м.

Вказана реконструйована чотирикімнатна квартира належала відповідачам на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна № 1321 від 19 вересня 2001 року, зареєстрованого в МБТІ та РОН 26 вересня 2001 року під № 341 стор.5-кн. 368пр. та  рішення суду №2-5709/07 від 7 травня 2007 року, зареєстрованому в МБТІ та РОН міста Одеси 31.05.2007 року під № 341 в кн. 64неж.-167.

Згідно технічного висновку № 1707-07, виконаного СПД ОСОБА_4 (держліцензія № НОМЕР_1), після проведеної реконструкції  та капітального ремонту  з улаштуванням мансардного поверху, квартира АДРЕСА_1 може бути прийнята в експлуатацію. 

25 серпня 2007 року відповідачі вивезли свої речі з квартири, передали позивачці ключі, оригінал техпаспорту, правовстановлюючи документи на квартиру, розрахункові книжки, сказавши при цьому, що через 10 днів  будуть  готові до укладення договору в нотаріальній формі у встановленому законом порядку. Позивачка завезла своє майно у квартиру, вступила у власність, якою і володіє по теперішній час, проте відповідачі обіцянки нотаріально оформити договір купівлі-продажу не виконали, посилаючись на різні причини.

Таким чином, договір купівлі-продажу сторонами повністю виконаний: відповідачами звільнено квартиру у встановлений термін, а позивачка виплатила відповідачам кошти за її придбання і прийняла її у власність. Проте до теперішнього часу відповідачі, посилаючись на свою зайнятість, ухиляються від укладення договору, у зв'язку з чим позивачка вимушена звернутись з позовом до суду.

Згідно ст.ст. 209,657 ЦК України правочин - договір купівлі-продажу нерухомого майна, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Згідно ст. 334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Цим вимогам не суперечить роз'яснення, надане в п.4 постанови Верховного Суду України №3 від 28 квітня 1978 року «Про судову практику у справах про визнання угод недійсними», згідно якого якщо така угода виконана повністю або частково одній із сторін, а інша сторона ухиляється від її нотаріального посвідчення, суд на вимогу сторони, що виконала угоду, має право визнати її дійсною.

Згідно ст.ст. 10,27, 60 ЦПК України сторони, яки приймають участь у справі, користуються рівними правами відносно надання доказів, їх дослідження та доведення до суду їх переконливості. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Таким чином, в ході судового розгляду встановлені факти, що спірна угода укладалась добровільно з наміром утворити наслідки, які обумовлені цією угодою, всі обов'язки сторін виконані, але відповідачі ухиляються від укладення договору у нотаріальній формі.

Суд вважає, оскільки даний договір виконаний сторонами повністю, але порушена його форма, будь яких суперечок між позивачкою і відповідачами немає, тому порушене право позивачки підлягає відновленню, а позов задоволенню.

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України,  ст. 220 ч. 2, 638 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати договір купівлі-продажу від 15 серпня 2007 року, згідно якого ОСОБА_1 купила, а ОСОБА_2 та ОСОБА_3 продали чотирикімнатну реконструйовану квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 156,9  кв.м., житловою площею 92,1 кв.м., - дійсним.

Визнати право власності ОСОБА_1 на реконструйовану чотирикімнатну квартиру АДРЕСА_1, загальною площею 156,9 кв.м., житловою площею 92,1 кв.м.

Рішення підлягає обов'язковій реєстрації в КП МБТІ та РОН м. Одеси.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду одеської області через Приморський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

 

Суддя

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація