Судове рішення #16643005

Справа №2-а-640/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

          10 червня 2011 року суддя Дубровицького районного суду Рівненської Отупор К.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійногог фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області про зобов'зання нарахувати та виплатити невиплачених щомісячного підвищення до пенсії та додаткової пенсії,

в с т а н о в и в:

Позивачка  17.05.2011 року звернулася до суду з цим позовом, в ньому просить визнати відмову відповідача щодо перерахунку та виплати позивачу додаткової пенсії та доплати до пенсії за проживання в зоні гарантованого добровільного відселення, згідно ст.ст.39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»- неправомірною.

Також, просить зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату доплати до пенсії відповідно до ст.ст.39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з розрахунку двох мінімальних заробітних плат з врахуванням фактично виплачених сум та провести перерахунок та виплату додаткової пенсії з розрахунку 25% від мінімальної пенсії за віком, визначеної на підставі ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з врахуванням фактично виплачених сум.

Відповідач надав суду заперечення на позов. Суть заявлених заперечень зводиться до того, що виплата додаткової пенсії та доплати потерпілим від Чорнобильської катастрофи потребує фінансування з Державного бюджету України, її обсяги не можуть визначатися будь-яким іншим Законом, крім Закону про Державний бюджет України.

Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України справа розглядається в порядку скороченого провадження одноособово суддею без проведення судового засідання та виклику сторін.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини та давши їм належну юридичну оцінку, суд вважає, що позов за період з 17 листопада 2010  року по 17 травня 2011 року, підлягає задоволенню з таких підстав.

          Відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а згідно з ч.1 ст. 39 цього Закону громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата до пенсії в таких розмірах: - у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; - у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати; - у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

          Судом також встановлено, що обчислення додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, позивачці здійснювалось управлінням ПФУ в Дубровицькому районі Рівненської області на підставі ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції Закону України від 28.12.2007 року №107-VІ) та постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530, виходячи з 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

          Як встановлено з посвідчення серії Б №458548 від 12.05.1993 року (а.с.7), позивачка має статус особи, яка проживає на території зони гарантованого добровільного відселення  (категорія 3), є пенсіонером, що підтверджується копією пенсійного посвідчення (а.с.6).

          Дія ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в частині підвищення розмірів доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, була зупинена на 2007 рік Законом України “Про державний бюджет України на 2007 рік”.

          В подальшому рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року таке зупинення дії ст.39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” було визнано неконституційним.

          Законом України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року, зокрема, були внесенні зміни до ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, згідно з якою громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

          Однак, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року зазначені зміни були визнані неконституційними і втратили чинність. У зв'язку з цим продовжує діяти попередня редакція ст. 39 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

          Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 зміни, що були внесені до ст.51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Законом України від 28.12.2007 року були визнані неконституційними.          

          За таких обставин позивачка має право на підвищення (доплату) до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, що проживає в зоні гарантованого добровільного відселення в розмірі двох мінімальних заробітних плат та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 25 відсотків мінімальної пенсії за віком.

          Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу. При розгляді даної справи, суд взяв до уваги принцип верховенства права, передбачений ст.8 Конституції України.

Таким чином, з урахуванням викладеного вище, відмова відповідача у здійсненні перерахунку позивачці підвищення (доплати) до пенсії та додаткової пенсії, є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.

          Відповідно до п.8 ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

          На підставі ст. 19 Конституції України, ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, керуючись ч.2 ст.5, ч. 4 ст. 9,ст. ст. 94, 99-100, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

 

          

Визнати відмову управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 додаткової пенсії та доплату до пенсії за проживання в зоні гарантованого добровільного відселення, згідно ст.ст.39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»- неправомірною.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 доплату до пенсії відповідно до ст.ст.39, 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»з розрахунку двох мінімальних заробітних плат та провести перерахунок та виплату додаткової пенсії з розрахунку 25% від мінімальної пенсії за віком, визначеної на підставі ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»з врахуванням фактично виплачених сум з 17.11.2010 року по 17.05.2011 року включно.

          Постанова суду, винесена в порядку скороченого провадження підлягає негайному виконанню.

          Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.





          Суддя:   підпис.

          З оригіналом згідно.

          Суддя Дубровицького

          районного суду                                                                                                    ОСОБА_2

  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язання його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-640/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.04.2011
  • Дата етапу: 16.06.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-640/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.02.2011
  • Дата етапу: 19.09.2012
  • Номер: 2-а-640/11
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльності УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-640/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.03.2011
  • Дата етапу: 22.03.2011
  • Номер:
  • Опис: про зобов"язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії дитині війни у передбаченому Законом розмірі
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-640/11
  • Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.04.2011
  • Дата етапу: 28.04.2011
  • Номер: б/н
  • Опис: зобов"язання нарахувати та сплатити недоплачені суми щомісяної державної соціальної допомоги потерпілому від аварії на ЧАЕС
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-640/11
  • Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.01.2011
  • Дата етапу: 02.08.2011
  • Номер: 2-а/1714/599/11
  • Опис: визнання діянь протиправними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-640/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Отупор К.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2011
  • Дата етапу: 09.09.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація