Судове рішення #16535409

 

                    Справа № 2-2261/11

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

(заочне)

                    11 січня 2010р.                      Харківський районний суд Харківської області

в складі:          головуючого судді          - Ваб’я А.І.

                    при секретарі                    - Гнєтнєвій В.В.

розглянув в відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: орган опіки та піклування виконавчого комітету м. Південне Харківського району Харківської області про позбавлення батьківських прав,

                                                  В С Т А Н О В И В :

          Позивач звернулася до суду з позовом, у якому просить позбавити  відповідачів  батьківських прав відносно неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, посилаючись на те, що відповідачі являються рідними батьками неповнолітніх дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Батько дітей, починаючи з січня 2008 року проживає окремо та жодного з покладених законом на батьків обов’язків не виконує, не бере педагогічної, матеріальної, грошової, посильної трудової, або будь-якої участі у вихованні синів. Взагалі його спосіб життя є антисоціальним, він не працює, зловживає алкоголем, схильний до агресії. Мати дітей з грудня 2009 року теж перестала піклуватися про своїх дітей. Жодного разу вона не провідала їх. Місце проживання її не відомо, по телефону вона теж з дітьми не спілкується. Мати не виконує своїх материнських обов’язків, передбачених законом та моральними засадами суспільства. Вона самоусунулась від будь-якого спілкування з синами та їх виховання та утримання.

В судове засідання з’явилася позивач, яка підтримала свої позовні вимоги. Позивач не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.

Відповідачі в судове засідання не з’явилися, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином через оголошення в пресі (а.с. 27).

          Третя особа, орган опіки та піклування виконавчого комітету м. Південне Харківського району Харківської області, в судове засідання не з’явилася, але надала лист, згідно якого, просить справу розглядати за відсутністю представника Південноміської ради, з рішенням суду прийнятим згідно чинного законодавства згодні. (а.с.26).

Згідно ст. 224 ЦПК України, суд  вважає за необхідне вирішити справу на підставі наявних у ній доказів та ухвалити заочне рішення.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з таких підстав.

          Судом встановлено, що ОСОБА_4 народився 04 червня 1997 року, та ОСОБА_5 народився 06 січня 2000 року. Їх батьками являються ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що  підтверджено копіями свідоцтв про народження. (а.с.13, 14).

          Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 усунулися від виконання своїх батьківських обов’язків по відношенню до неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджено наступними зібраними по справі документами:

- клопотанням Південної загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 2 Харківської районної ради Харківської області про вжиття заходів щодо позбавлення ОСОБА_3 та ОСОБА_2 батьківських прав. (а.с. 6);

          - актом депутата Південноміської ради від 20.08.2010 р. про доцільність клопотання про виділ соціальної допомоги і розглянути питання про постановку ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на облік, як неблагонадійні батьки і призначити опікуном дітей ОСОБА_1. (а.с. 9);

          - висновком виконавчого комітету Південнноміської ради Харківського району Харківської області про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 12.10.2010 р., з якого вбачається, що батьки проживають окремо від своїх малолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 Батько ОСОБА_2 починаючи з січня 2008 року, мати ОСОБА_3, з 2009 року, повністю не виконують своїх батьківських обов’язків, зовсім не приділяють своїм синам уваги, вихованням та розвитком дітей не займаються, матеріально не забезпечують, з синами ніякого зв’язку не підтримують, не цікавляться життям та навчанням дітей, не мають ніяких стосунків з ними. Малолітні ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 мешкають разом зі своєю бабусею ОСОБА_1, за адресою: Харківська область Харківський район м. Південнне, вул. Ленінградська, 26. Вихованням та матеріальним утриманням малолітніх ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6, займається ОСОБА_1, яка вирішує всі питання щодо виховання та розвитку онуків самостійно, без участі та підтримки їх батьків. (а.с.9);

- довідкою Південноміської лікарні про те, що ОСОБА_5, 06.01.2000р.н. та ОСОБА_4, 04.06.1997р.н. перебувають під наглядом в Південноміській лікарні. Діти знаходяться під наглядом бабусі, відвідують лікарню разом з бабусею. Батьки не приймають участі в лікуванні дітей, не відвідують лікарню. (а.с.11).

Згідно  п.2 ч.1  ст. 164 Сімейного Кодексу України  мати, (батько) можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона (він) ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Таким чином, після повного, всебічного, об'єктивного з'ясування обставин справи,  

враховуючи ставлення відповідачів до своїх неповнолітніх синів:  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, які ухиляються від виконання своїх обов'язків, а саме: не піклуються про фізичний і духовний розвиток дітей, їх навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дітей, що негативно впливає на їх фізичний розвиток, як складову виховання; не спілкуються з дітьми в обсязі, необхідному для їх нормального самоусвідомлення; не надають дітям доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню ними загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до їх внутрішнього світу; не створюють умов для отримання ними освіти, що достовірно підтверджено зібраними у справі доказами, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.  

Таку поведінку відповідачів суд розцінює, як ухилення від виховання дітей, свідоме нехтування ними своїми обов'язками.

Відповідно до ст. 166 Сімейного Кодексу України одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.   

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При цьому, як передбачає ч. 2  ст. 166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.

В силу ч. 2 ст. 182  СК України  мінімальний розмір на одну дитину  не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184  цього Кодексу.

За наведених обставин суд приходить до висновку , що слід стягувати щомісячно із відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6  в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) щомісячно на кожну дитину, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення ними повноліття. Та стягувати щомісячно із відповідача ОСОБА_3 аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6  в розмірі 1/3 частини заробітку (доходу) щомісячно на кожну дитину, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення ними повноліття.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 212-214, 218, 224-226 ЦПК України,  ст. 164, 165, 166, 180, 182 СК України,  суд

                                        

В  И  Р  І  Ш  И  В  :

          Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

          Позбавити  ОСОБА_2 та ОСОБА_3 батьківських прав відносно їх неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_8.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_10, не працює, аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7, у розмірі 1/6 частини від усіх видів заробітку (доходів) щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку, починаючи з  28.10.2010 року до досягнення дитиною повноліття, які перераховувати на особистий розрахунковий рахунок дитини.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_11, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_10, не працює, аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7, у розмірі 1/6 частини від усіх видів заробітку (доходів) щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку, починаючи з  28.10.2010 року до досягнення дитиною повноліття, які перераховувати на особистий розрахунковий рахунок дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_9, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_10, не працює, аліменти на утримання ОСОБА_5, 06січня ІНФОРМАЦІЯ_12, у розмірі 1/6 частини від усіх видів заробітку (доходів) щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку, починаючи з  28.10.2010 року до досягнення дитиною повноліття, які перераховувати на особистий розрахунковий рахунок дитини.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_11, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_10, не працює, аліменти на утримання ОСОБА_5, 06січня ІНФОРМАЦІЯ_12, у розмірі 1/6 частини від усіх видів заробітку (доходів) щомісяця,  але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму  на дитину відповідного віку, починаючи з  28.10.2010 року до досягнення дитиною повноліття, які перераховувати на особистий розрахунковий рахунок дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судовий збір на користь держави у сумі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення суду у сумі 120 грн. шляхом перерахунку в  УДК у Харківському районі  Код ЄДРПОУ 24134461   МФО 851011р/р 31216259700429.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.  Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

          

          Суддя:                                                                                          А.І. Ваб’я

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація