Судове рішення #16535379

 

                                                                                          Справа № 2034/2-2304/11

                                                                                        

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

02 лютого 2011 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого –судді Ваб’я А.І.

при секретарі –Малкіні М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Покотилівка цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину,-

          

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на свою користь на утримання неповнолітньої дитини –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 300 грн. щомісяця, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду та до досягнення сином повноліття, посилаючись на те, що з відповідачем вона знаходилася в зареєстрованому шлюбі до 28 вересня 2010 року, від якого мають зазначену неповнолітню дитину, яка проживає з нею і знаходиться на її утриманні. Батько дитини не надає ніякої матеріальної допомоги на його утримання.

В судове засідання з’явилася позивач, яка змінила свої позовні вимоги, та просила суд стягнути з відповідача аліменти на свою користь на утримання неповнолітньої дитини –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду та до досягнення сином повноліття. Позивач не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Згідно ст.224 ЦПК України, суд  вважає за необхідне вирішити справу на підставі наявних у ній доказів та ухвалити заочне рішення.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач є рідним батьком неповнолітньої дитини –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6), разом з дитиною не проживає,  дитина проживає з матір’ю, ОСОБА_1 і  знаходиться на її повному утриманні. (а.с. 8).

Відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України батьки мають рівні зобов’язання щодо утримання неповнолітніх дітей.

Оскільки відповідач ОСОБА_2 в добровільному порядку не надає коштів на утримання дитини, з нього необхідно стягнути аліменти на користь позивача на утримання дитини –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ? частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст.ст.180, 182-183 Сімейного Кодексу України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який мешкає за адресою: Харківська область Балаклійський район, с. Пришиб, вул. Нова, 8, не працює, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка мешкає за адресою: Харківська область Харківський район, с. Хорошеве, вул. Станційна, 8 аліменти у розмірі ? частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, повноліття, починаючи з 02 листопада 2010 року.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у сумі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення суду у сумі 120 грн. шляхом перерахунку в  УДК у Харківському районі  Код ЄДРПОУ 24134461   МФО 851011р/р 31216259700429.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

          Суддя                                                                                                    А.І. Ваб’я

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація