Справа № 2-а/2218/6827/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2011 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Продан Б. Г., розглянувши в м. Хмельницькому в приміщенні суду в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому
про перерахунок пенсії, –
ВСТАНОВИВ:
В березні 2011 року позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про перерахунок пенсії. В обґрунтування своїх вимог позивач вказала, що він є працюючим пенсіонером та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому, після призначення пенсії продовжував працювати, набув стажу, достатнього для проведення перерахунку пенсії, надав всі необхідні для проведення перерахунку пенсії документи, однак відповідачем при проведенні перерахунку пенсії було враховано показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої були сплачені страхові внески за 2008 рік, в той час як слід було застосовувати такий показник за 2010 рік.
Позивач просить визнати дії управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії –неправомірними; зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому провести перерахунок призначеної раніше пенсії відповідно до п. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення, та із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2010 рік, починаючи з 01.03.2011 року.
Відповідачу були вручені копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів, після чого відповідачем суду надані письмові заперечення проти позову, в яких він вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить відмовити в позові, оскільки перерахунок пенсії позивачу було проведено із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески відповідно до ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом об’єктивно встановлено, що позивачу призначена пенсія за віком управлінням Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому, після призначення пенсії позивач продовжував працювати. Після набуття 24 місяців страхового стажу звернувся з заявою до управління Пенсійного фонду України в м. Хмельницькому про проведення перерахунку пенсії з врахуванням страхового стажу після її призначення.
Вказані обставини підтверджуються пенсійним посвідченням позивача, довідкою відповідача, даними пенсійної справи позивача.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” позивач як працюючий пенсіонер набув достатнього для перерахунку пенсії страхового стажу.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (у редакції Закону після визнання рішенням Конституційного Суду України №10-рп від 22.05.2008 року неконституційними змін від 28.12.2007 року), у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше, як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначенні в ч. 1 ст. 40 Закону.
Згідно підп. 3 п. 11 Постанови КМ України № 530 від 28.05.2008 року “Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв в роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону. Роком, що передує року перерахунку пенсії позивачеві, є 2009 рік.
За таких обставин врахування Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницький показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідає Закону, враховується для обчислення пенсії за календарний 2008 рік при перерахунку пенсії позивачу є неправомірними, оскільки при цьому перерахунку повинен враховуватись показник середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України враховується для обчислення пенсії за календарний 2010 рік.
На підставі наведеного та керуючись Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Постановою Кабінету Міністрів України № 530 від 25.05.2008 року “Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, ст. ст. 9, 14, 86, 122, 158, 160, 163, 183-2, 256 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дії управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому щодо перерахунку пенсії на основі показника середньої заробітної плати в Україні за 2008 рік ОСОБА_1 – неправомірними.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому провести перерахунок пенсії з 01.03.2011 року ОСОБА_1 відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати зайнятих у галузі економіки України в цілому по Україні, за 2010 рік.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 3 грн. 40 коп. судового збору.
Копії постанови невідкладно надіслати сторонам.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Постанова набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя: