Справа 2-о-11
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2008 року
Бахмацький районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Зацерковного М.М.
при секретарі- Либань О.Г.
розглянув у судовому засіданні в м.Бахмач справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин,-
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та померлою матір»ю ОСОБА_2
В своїй заяві заявники посилаються на те , ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її рідна матір ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на земельну частку (пай). Єдиними спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_2. є її дочка ОСОБА_1, яка прийняла спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори . Але при оформленні спадкових прав в Бахмацькій державній нотаріальній конторі було встановлено, що у правоустановлюючих документах, які підтверджують крівне рідство між заявницею ОСОБА_1.та померлою матір»ю ОСОБА_2 є де-яки розбіжності.У свідоцтві про народження ОСОБА_1. батьками записані : батько- ОСОБА_3, мати ОСОБА_2.Але прізвище матері, яке мається в даних документах не збігається із записами прізвища матері в її документах, а саме в записах в господарській книзі, свідоцтві про смерть та Державному акті на землю.Отже неправильний запис імені матері у свідоцтві про народження заявниці та паспорті здійснений помилково. Внесення змін до актового запису про народження неможливе , так як ОСОБА_2померла і тільки вона могла підтвердити наявність кровного рідства. Тому встановлення даного факту можливо тільки в судовому порядку.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 підтримала заяву , виклаламотиви зазначені в заяві , просить задовольнити заяву.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення заявниці, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ст.256 ч.1 ЦПК України суд може встановити факт родинних відносин громадян.
Як було з"ясовано в судовому засіданні. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка являлась рідною матір»ю заявниці. Після її смерті відкрилась спадщина на земельну частку (пай). Єдиними спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_2. є її дочка ОСОБА_1, яка прийняла спадщину шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори. Але при оформленні спадкових прав в Бахмацькій державній нотаріальній конторі було встановлено, що у правоустановлюючих документах, які підтверджують крівне рідство між заявницею ОСОБА_1.та померлою матір»ю ОСОБА_2є де-яки розбіжності.У свідоцтві про народження ОСОБА_1. батьками записані : батько- ОСОБА_3, мати ОСОБА_2.Але прізвище матері , яке мається в даних документах не збігається із записами прізвища матері в її документах, а саме в записах в господарській книзі, свідоцтві про смерть та Державному акті на землю. Отже неправильний запис імені матері у свідоцтві про народження заявниці та паспорті здійснений помилково. Внесення змін до актового запису про народження неможливе, так як ОСОБА_2 померла і тільки вона могла підтвердити наявність кровного рідства.
Даний факт кровного рідства між померлою ОСОБА_2 та заявницею ОСОБА_1 підтверджується показами свідка ОСОБА_4, яка в судовому засіданні пояснила, що вона є сусідкою померлої ОСОБА_5. та заявниці. Померла весь час проживала в с. Красному , Бахмацького району під прізвищем ОСОБА_5., а в документах її дочки записи про її прізвище були зроблені помилково.
Свідок ОСОБА_6 дав аналогічні покази.
Викладені докази дають можливість суду зробити висновок про те померла ОСОБА_1є рідною дочкою померлої ОСОБА_2
Факт, який просять встановити заявники , має для них юридичне значення.
Керуючись ст.ст6,.10,27, 31, 60,66 , 212, 213,215 , 256 ч.1, 259 ЦПК України,суд,-
В И Р І Ш И В :
Встановити той факт, що померла ОСОБА_2 1912 року народження , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1є рідними матір»ю та дочкою.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів після проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.