Справа № 2-161
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2008 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі :
головуючого судді Зацерковного М.М.
при секретарі Горбач Н.Д.
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого Бахмацького районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Курінської ради про визнання права власності на майновий пай, -
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 в січні 2008 року звернулася до суду з позовом до Курінської сільської ради про визнання права власності на майновий пай як спадкоємця за законом, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2, яка все своє майно на випадок смерті заповіла ОСОБА_3,який прийняв спадщину після її смерті і отримав свідоцтво про право на спадщину за законом від 23.07.2002 року.ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 Його дружина ОСОБА_1. прийняла спадщину шляхом звернення із заявою про прийняття спадщини до Бахмацької державної нотаріальної контори.Після смерті ОСОБА_3.залишилося спадкове майно у вигляді майнового паю .Померла ОСОБА_2 як член ПСП « Авангард « с.Курінь мала право на момент смерті на майновий пай у розмірі 3783 грн., який складає 0,119 всього пайового фонду.На даний момент оформити право власності на майновий пай не можливо, в зв”язку з тим, що свідоцтво про право власності на майновий пай було видано Курінською сільською радою вже після відкриття спадщини тобто після смерті ОСОБА_2
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги , виклала мотиви зазначені в позовній заяві.
Представник Курінської сільської ради в судове засідання не з”явився, в своїй заяві просить справу розглянути в їх відсутність, позов визнали.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст.534 Цивільного кодексу України (1963 року), кожний громадянин може залишити за заповітом все своє майно або частину його одній або кільком особам як тим , що входять так і не тим , що не входять до кола спадкоємців за законом.
Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3, актовий запис № 01.
Відповідно до заповіту від 02 січня 2002 року,посвідченого секретарем виконкомом Курінської сільської ради , ОСОБА_2 все своє майно заповіла ОСОБА_3, який прийняв спадщину після її смерті та отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом від 23.07.2002 року.
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2,що підтверджується свідоцтвом про смерть від 26.10.2002 року , актовий запис № 69.
ОСОБА_2 мала право власності на майновий пай в ПСП „ Авангард „с.Курінь, Бахмацького району, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на майновий пай серії НОМЕР_1 , виданого Курінською сільською радою 14 березня 2003 року, яке перейшло після її смерті до ОСОБА_3, а після його смерті до ОСОБА_1.
Відповідно до ст.1218 ЦК України „до складу спадщини входять усі права та обов”язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті”.
Таким чином, право власності на майновий пай згідно свідоцтва про право власності на майновий пай, яке належало померлому ОСОБА_3., переходить по праву спадкування у власність його дружини ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 15, 30, 62, 202, 203,21-215 , 294 ЦПК України, ст.ст. 534 ЦК України ( 1963 року ) , 1218 ЦК України, суд ,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай в приватному сільськогосподарському підприємстві „ Авангард „с.Курінь, Бахмацького району, Чернігівської області згідно свідоцтва про право власності на майновий пай, серії ЧНБХ, № 000494 , виданого Курінською сільською радою як спадкоємця за законом після смерті ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання
.
Суддя: