Справа № 2-9603/05
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2005 року
Рівненський міський суд
Рівненської області в особі судді - Дужича С.П.,
при секретарі - Кучиній Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Рівне справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виділ часток майна, що є у спільній частковій власності, -
встановив:
Позивачі позов підтримали і просять суд виділити їм в натурі одну цілу частку, що становить 60/100 частини з майна, що є у спільній частковій власності домоволодіння АДРЕСА_1 та визначити в ній ці частки.
Відповідачка погодилась з позовними вимогами і просить провести розподіл наполовину.
Суд заслухавши сторони по справі, дослідивши матеріали справи встановив, що спірне домоволодіння належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
ОСОБА_1 , відповідно до свідоцтва про право власності на домоволодіння, на підставі рішення виконкому Рівненської ради №130 від 09 квітня 1987 року, та договору купівлі-продажу від 01 березня 1988 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Рівненської державної нотаріальної контори, належить 35/100 часток спірного будинковолодіння. ОСОБА_2 , відповідно до договору дарування від 20 грудня 1388 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Рівненської державної нотаріальної контори, належить 25/100 часток у спірному майні АДРЕСА_1 . ОСОБА_3 , відповідно до свідоцтва про право власності, виданого 14 березня 1988 року Фондом державного комунального господарства міської ради народних депутатів, та свідоцтва про право на спадщину, виданого 08 лютого 1996 року Першою Рівненською державною нотаріальною контори, належить 35/100 часток будинковолодіння АДРЕСА_1 .
Позивачі користуються приміщеннями які позначені на технічному плані цифрами 2-5,
2-6, першого поверху домоволодіння, та 2-7, другого поверху домоволодіння, а також підсобними приміщеннями, позначеними на технічному плані цифрами 2-1, 2-2, 2-3, 2 4, що складає цілу квартиру. Іншими приміщеннями користується відповідачка, які, також, мають окремий вихід і складають окрему квартиру. Між сторонами був погоджений, також, порядок користування господарськими будівлями. Позивачі використовують свою частину приміщень незалежно від відповідача.
Згідно висновку №31 судової будівельно-технічної експертизи від 01 листопада 2005 року, проведеної експертом Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" дійсна ринкова вартість будинковолодіння складає 330 844 грн. Дане будинковолодіння відокремлене на дів окремі частини в натурі, які мають окремі входи. Кожна з частин оснащена окремими інженерними мережами, земельна ділянка розділена огорожею на дві частини з окремими входами та заїздами. Відповідно до встановленого порядку користування, можливий поділ в натурі домоволодіння на дві цілі, окремі квартири площею 85,1 м2, якою користуються позивачі, та 85,2 м2, якою користується відповідач.
Згідно до ст. 364 ЦК України, співвласник вправі вимагати виділ у натурі його частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Враховуючи, що спірну частку майна можна виділити без втрати її цільового призначення і інші співвласники не заперечують проти такого виділення, позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 364 ЦК України, керуючись ст.ст. 130, 174, 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виділ часток майна, що є у Спільній частковій власності задоволити повністю.
Виділити в натурі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 квартиру АДРЕСА_2 з житловою площею 62,2 кв.в., з надвірними будівлями: сарай-гараж «Б-1», теплицю «В-1», сарай «В», огорожу «№2», замощення «1», загальною площею 85,2 кв.в, що становить цілу квартиру АДРЕСА_2 .
Виділити в натурі ОСОБА_3 квартиру АДРЕСА_3 з житловою площею 67 кв.в.., з надвірними будівлями: сарай-гараж «Б-1», теплицю «В-1», сарай «В», огорожу «№1», замощення «1», загальною площею 85,1 кв.в, що становить цілу квартиру АДРЕСА_3 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦК України, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення також може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, але у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С. Дужич