П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.06.2011 Справа №2-а-10237/11
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючої Герчаківської О.Я.
з участю секретаря Вербицького Р.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського міського центру з нарахування і виплати допомог про зобов"язання здійснити нарахування компенсації і доплати за шкоду, як працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, -
В С Т А Н О В И В:
29.04.2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Тернопільського міського центру з нарахування і виплати допомог про зобов"язання здійснити нарахування компенсації і доплати за шкоду, як працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а саме: 30% компенсація від мінімальної заробітної плати у зв’язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства; одна мінімальна заробітна плата, як доплата громадянам, які працюють на територіях радіоекологічного контролю, що передбачено Законом України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Позивач в судове засідання не з»явився, однак подав суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач подав заперечення проти позову, в яких зазначає, що ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на тетриторії посиленого радіоекологічного контролю передбачена виплата щомісячної грошової допомоги у звязку з обмеженим споживанням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у розмірі 30% від мінімальної заробітної плати, яка виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Також, зважаючи на те, що ТзОВ «Торгпреса»не зареєстроване в Тернопільському міському центрі з нарахування і виплати допомог та не подавало списків громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та потребують відшкодування коштів, просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Встановлено, що позивач постійно проживає та з 01.04.2011 року працює кіоскером ТзОВ «Торгпреса»в м.Заліщики Тернопільської області на території зони посиленого радіоекологічного контролю.
Переліком населених пунктів Тернопільської області, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою KMУ № 106 від 23.07.1991 року, м.Заліщики віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Згідно ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з
обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. Ця допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
З копії паспорта позивача, яка долучена до матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрований у ІНФОРМАЦІЯ_1., а тому має право на виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства. Вказані виплати здійснюються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації, в даному випадку Заліщицьким районним управлінням праці та соціального захисту населення.
Відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" позивач має право на відповідні компенсації, доплати та допомоги, які отримує згідно постанови KM України № 836 від 26.07.1996 року в сумі 5,20 грн.
Однак ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Зазначеною вище постановою № 836 всупереч Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", який визначив кратність одноразової компенсації в залежності від розміру мінімальної заробітної плати, яка визначається Законом, встановлено конкретні розміри таких компенсацій, зокрема для доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 5,20 грн.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»№ 107-VI від 28.12.2007 року, згідно якого до Закону україни «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»внесено зміни, частину першу та другу ст.39 замінено однією частиною такого змісту: громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться доплата в порядку та розмірах, встановлених КМ України.
За рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року за № 10-рп визнано неконституційними деякі положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення деяких змін до законодавчих актів України»», в тому числі п.28 розділу другого цього Закону, яким було внесено зміни до ст.39 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до п.5 Постанови Кабінету Міністрів України № 936 від 20 вересня 2005 року «Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5-13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі підприємства) та фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.
Підприємства реєструються уповноваженим органом, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та допомоги певних видів за формою, затвердженою Мінпраці, і списки громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера.
Згідно довідки №81 від 06.04.2011 року ОСОБА_1 підставі наказу №22/к від 01.04.2011 року працює на посаді кіоксера ТОВ «Торгпреса», яке не зареєстроване в Тернопільському міському центрі з нарахування і виплати допомог, а тому відповідач не володіє інформацією щодо кількості постраждалих громадян працюючих у ТОВ «Торгпреса», яким потрібно відшкодувати шкоду та розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій.
На підставі вищенаведеного суд приходить до висновку, що у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Тернопільського міського центру з нарахування і виплати допомог про зобов"язання здійснити нарахування компенсації і доплати за шкоду, як працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю слід відмовити.
На підставі ст.ст.37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-ХІІ від 28.02.1991 року, Постанови КМУ № 936 від 20.09.2005 року «Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 17, 19, 87, 94, 99, 100, 256 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Тернопільського міського центру з нарахування і виплати допомог про зобов"язання здійснити нарахування компенсації і доплати за шкоду, як працюючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю –відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддяОСОБА_2
- Номер: 6-а/368/180/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-10237/11
- Суд: Кагарлицький районний суд Київської області
- Суддя: Герчаківська О.Я.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.10.2019
- Дата етапу: 14.11.2019