Судове рішення #16511099

Справа №  10-151/2011  

Категорія  ст. 165-2 КПК України  

Головуючий у 1 інстанції  Гринів М.А.

Суддя-доповідач  Попович С.С.  

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2011 року                                                                      м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного  суду Івано-Франківської області в складі :

головуючого    судді                 Поповича С.С.

                                  суддів                                            Гриновецького Б.М., Хруняка Є.В.

          з участю           прокурора                                    Семківа Т.Г.

                              захисника                                    ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляцією прокурора, що приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції на постанову Калуського міськрайонного суду від 17 червня 2011 року щодо ОСОБА_3, -

       у с т а н о в и л а :

     Вказаною постановою щодо      ОСОБА_3, 22 липня 1990 р. н.,

уродженця та жителя АДРЕСА_1 освіта незакінчена вища, студента Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу, не одруженого, неповнолітніх дітей на утриманні не має, раніше не судимого,  громадянина України

відмовлено у обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та обрано запобіжний захід у вигляді застави в сумі 17000 гривень.

        Як вбачається з матеріалів судової справи та матеріалів кримінальної справи, зібраних органом досудового слідства та оглянутих колегією, ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 307 КК  України  і,  зокрема,  в тому, що він 08 червня 2011 року в м. Калуші незаконно збув, продавши за 30 гривень, гр. ОСОБА_4, особливо  небезпечний  наркотичний засіб,  обіг  якого заборонено –канабіс, вагою у висушеному стані 0,86 грама. І в той же день в м. Калуші по вул. Тихого у ОСОБА_3 було виявлено та  вилучено у салоні автомобіля, котрим він керував, двадцять поліетиленових пакетиків в яких містився канабіс, загальна вага якого у висушеному стані становила 14,4 грама, і що був   придбаний ним у невстановленої слідством особи.

Оскаржуваною постановою суд відмовив слідчому в обранні щодо ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, мотивуючи свою позицію тим, що хоч злочин в якому той підозрюється і є тяжким, але з врахуванням того, що ОСОБА_3 має намір 04 липня 2011 року реєструвати шлюб з ОСОБА_5, котра вагітна 7-8 тижнів, хворіє, вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за попереднім місцем навчання, то щодо нього слід обрати запобіжний захід у вигляді застави.

Прокурор в апеляції зазначає, що на його думку судом необґрунтовано відмовлено в обранні щодо ОСОБА_3 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, зокрема, що суд не врахував тяжкості злочину в якому той обвинувачується, а злочин є тяжким, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, що обвинувачуваний може скритись від органів досудового слідства та суду, буде перешкоджати встановленню істини у справі, впливати на свідків та понятих, продовжуватиме займатися злочинною діяльністю. А тому вважає, що відносно нього необхідно обрати запобіжний захід саме у вигляді тримання під вартою. Просить постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, який підтримав доводи апеляції,  перевіривши матеріали судової справи та матеріали кримінальної справи, зібрані органом досудового слідства, обговоривши викладені в апеляції доводи, колегія  суддів  вважає,  що апеляція  підлягає  до   задоволення  з  таких підстав.

Згідно зі ст. ст. 148-150, 155 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою застосовується з метою запобігти спробам ухилятись від слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжувати злочинну діяльність,  а  також  для  забезпечення  виконання  процесуальних  рішень.

При  вирішенні  питання про обрання  запобіжного заходу  крім обставин,  зазначених у ст. 148 цього Кодексу,  враховуються  тяжкість  злочину, у вчиненні якого обвинувачується особа, її вік, стан здоров’я, сімейний і матеріальний стан та інші обставини які її  характеризують.

Вирішуючи подання про обрання запобіжного заходу, суд повинен був, як це передбачено ст. 165-2 КПК України,  вивчити матеріали кримінальної справи, виконати інші дії передбачені цією статтею, після чого дати оцінку обставинам наведеним у поданні слідчого та матеріалам кримінальної справи, які стосуються подання, та з врахуванням чинного законодавства прийняти відповідне рішення.

У той же час за основу при цьому повинні братись не особисті проблеми особи щодо якої обирається запобіжний захід, а слід виходити зі ступеня суспільної небезпеки вчиненого, тяжкості пред»явленого обвинувачення, фактичних обставин справи, а все інше повинно враховуватися у сукупності з вказаним. Проте суд не в повній мірі врахував зазначене.

Тому колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляцію прокурора слід задовольнити, оскаржувану постанову скасувати, а справу направити на  новий судовий розгляд  в той же суд  іншим складом суду.  

В ході нового судового розгляду суду необхідно, вирішивши зазначені вище вимоги закону, та з врахуванням фактичних обставин та чинного законодавства, винести обґрунтовану постанову по суті подання.

          Керуючись ст. ст.  365, 366, 382 КПК України,  колегія суддів,  -

                                                                      у х в а л и л а :

          Апеляцію прокурора задовольнити.

           Постанову Калуського міськрайонного суду від 17 червня 2011 року відносно ОСОБА_3 скасувати, а справу направити  в той же суд  на  новий судовий розгляд  іншим складом суду.

головуючий   :    суддя                                                                                С.С. Попович

                          

             судді                                                                          Б.М. Гриновецький

                                                                                                           Є.В. Хруняк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація