Судове рішення #1650426
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м

 

    ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

18.01.2008 р.                                                                                                     № 11/172 

Окружний адміністративний суд міста Києвав у складі:

головуючого - судді Винокурова К.С.,

секретаря судового засідання ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

 

   ОСОБА_1     

 

до

    Оболонський районний у м.Києві військовий комісаріат                

 

про  

    зобов"язання вчинити дії                                                

       

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Оболонського районного у м. Києві військового комісаріату про зобов'язання Відповідача зарахувати навчання у Київському суворовському військовому училищі з посиленою військово-фізичною підготовкою у період з 14.08.1986 р. по 26.06.1988 року до загального строку вислуги років.

Ухвалою суду від 06.11.2007 року відкрито провадження в адміністративній справі за зазначеним позовом та призначено попереднє судове засідання на 11.12.2007 р. Крім того, зобов'язано сторони надати докази на підтвердження викладених обставин та заперечення проти позову.

Відповідачем подано заяву про розгляд справи у відсутності його представника, Позивач не заперечував проти можливості слухання справи у відсутності представника Відповідача.

Ухвалою суду від 11.12.2007 р. закінчене підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 18.01.2008 р.

Під час судового розгляду представником Позивача були уточнені позовні вимоги в частині періоду навчання Позивача, а саме: період навчання ОСОБА_1 у Київському суворовському військовому училищі зазначений з 15.08.1986 р. по 26.06.1988 р.

Позивач та його представник підтримали позовні вимоги в повному обсязі. В обґрунтування своїх вимог посилались на положення Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ», згідно з якими для призначення пенсій за вислугу років особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховується військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту.

Позивач в позовній заяві також зазначив, що за ст. 24 Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу»початком перебування на військовій службі вважається день прибуття на навчання до військово-навчального закладу (військового ліцею), вказаний у приписі, виданому військовим комісаріатом, - для допризовників, призовників і військовозобов'язаних.

За клопотанням представника Позивача судом був направлений запит до Київського військового ліцею ім. Івана Богуна щодо підтвердження факту навчання Позивача у Київському суворовському військовому училищі із зазначенням періоду, коли проходив навчання останній.

Київський військовий ліцей ім. Івана Богуна надав відповідь на запит суду (лист   № 386 від 28.12.2007 р.), в якій підтвердив, що ОСОБА_1 дійсно навчався у Київському суворовському військовому училищі з 1986 по 1988 роки.

На підставі всіх викладених обставин, Позивач вважає, що Відповідачем неправомірно відмовлено у задоволенні його заяви про зарахування до вислуги років часу навчання у Київському суворовському військовому училищі.

Відповідач письмових заперечень суду не надав, просив здійснити розгляд справи без присутності представника Оболонського районного у м. Києві військового комісаріату.

Нез'явлення Відповідача не перешкоджає розгляду справи судом за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення Позивача і його представника, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

 

ПозивачОСОБА_1 -майор запасу, звільнений згідно наказу Міністра оборони України № 241 від 21.04.2004 р., звернувся до Оболонського районного у м. Києві військового комісаріату, на військовому обліку в якому він перебуває, із заявою про зарахування навчання у Київському суворовському військовому училищі з посиленою військово-фізичною підготовкою у період з 14.08.1986 р. по 26.06.1988 року до загального строку вислуги років.

Відповідач направив Позивачу лист від 18.08.2007 року за № 3/218, в якому зазначив про відсутність законних підстав для задоволення вимоги щодо зарахування його навчання Позивача у Київському суворовському військовому училищі до вислуги років.

При цьому, Відповідач посилався на Постанову Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393, в якій визначено, що до вислуги років, зокрема, зараховується військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України. Одночасно з цим, Відповідач у своєму листі підкреслив, що ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»містить вичерпний перелік видів військової служби, до якої не відноситься  навчання у військовому закладі з посиленою військовою фізичною підготовкою (військових ліцеях, суворовських військових училищах).

На підставі довідки за підписом ТВП начальника Київського військового ліцею імені Івана Богуна полковника Д.В. Романенка (№ 386 від 28.12.2007 р.), копія якої знаходиться в матеріалах справи), а також атестата про середню освітуОСОБА_1, судом достовірно встановлено, що Позивач проходив навчання у Київському суворовському військовому училищі з 1986 р. (наказ начальника училища про зарахування від 15.08.1986 року № 227) по 1988 р. (наказ начальника училища про випуск від 01.08.1988 р. № 389), куди його було направлено на підставі припису військового комісаріату.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393 „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" та Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" встановлено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ до вислуги років зараховуються військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту.

Згідно з ст. 24 Закону України № 2232-ХІІ від 25.03.1992 р. „Про загальний військовий обов'язок і військову службу", в редакції на момент його прийняття, початком перебування на військовій службі вважається:

день прибуття до військового комісаріату для відправлення у військову частину -для призовників і офіцерів, призваних із запасу;

день від'їзду до місця служби, вказаний у розпорядженні, виданому військовим комісаріатом, - для військовозобов'язаних і жінок;

день прибуття на навчання до військово-навчального закладу (військового ліцею), вказаний у приписі, виданому військовим комісаріатом, - для допризовників, призовників і військовозобов'язаних.

Законом України від 18 червня 1999 року № 766-ХІУ Закон „Про загальний військовий обов'язок і військову службу" викладено в новій редакції і відповідні зміни були внесені до пункту „в" ч. 1 ст. 24. Так, після внесених змін до Закону початком перебування на військовій службі вважається день призначення на посаду курсанта (слухача) вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу вищого навчального закладу - для громадян, які добровільно вступають на військову службу.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.1992 року № 490 «Про реформу системи військової освіти»проведено реформування системи військової освіти та створено вищі військові навчальні заклади.

Крім того, у пункті 2 Постанови вказано, що з метою якісної підготовки кандидатів для вступу до військових навчальних закладів, надання державної допомоги у вихованні дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей, а також дітей учасників бойових дій та учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, створюється Київський військовий ліцей на базі Київського суворовського військового училища. Навчання розпочати з 1 вересня 1992 року.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Зазначена норма Конституції України є загальновизнаним принципом права (рішення Конституційного Суду України від 09.02.99 № 1-рп/99, справа № 1-7/99).

Таким чином, аналізуючи зміст наведених нормативно-правових актів, суд приходить до висновку, що на момент прийняття і набрання чинності Законом України „Про загальний військовий обов'язок і військову службу" (офіційне опублікування в офіційному друкованому виданні „Голос України", 1992, 05, 12.05.92 № 86 та Відомості Верховної Ради України, 1992, № 27 (07.07.92), ст. 385) Позивач закінчив навчання у Київському суворовському військовому училищі, навчання у якому згідно з ст. 24 Закону вважалось початком перебування на військовій службі.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності його рішення, яке полягає у безпідставній відмові зарахувати строк навчання Позивача у Київському суворовському військовому училищі до загального строку вислуги років Позивача.

За таких обставин позовні вимогиОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 160-163, 167, 254 КАС України, адміністративний суд, -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

1.          Позовні вимоги задовольнити.

2.          Зобов'язати Оболонський районний у м. Києві військовий комісаріат (04212, м.

Київ, вул. Малиновського, 10, код ЄДРПОУ 09809393) зарахувати навчання ОСОБА_1

Костянтиновича (паспорт НОМЕР_1, виданий 29.01.1999 р. Мінським РУ ГУ

МВС України в м. Києві, ідент. код НОМЕР_2) у Київському суворовському військовому

училищі у період з 15.08.1986 року по 26.06.1988 року до загального строку вислуги років.

3.          Стягнути з рахунків Державного бюджету України на користь ОСОБА_1

Костянтиновича (паспорт НОМЕР_1, виданий 29.01.1999 р. Мінським РУ ГУ

МВС України в м. Києві ідентифікаційний код НОМЕР_2) 3,40 грн. (три гривні 40 коп.)

судових витрат.

 

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                                                                        К.С. Винокуров

 

 

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -31.01.2008.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація