Справа № 1806/2-о-151/11
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.07.2011 року
07 липня 2011 року Ковпаківський районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді - Литовченка О.В.,
при секретарі –Лесняк В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Суми цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Ковпаківського районного суду м. Суми знаходиться вище вказана цивільна справа. При розгляді справи встановлено, що заявниця фактично ставить питаннь про визнання батьківства ОСОБА_3 щодо неї.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 ЦПК України, окреме провадження –це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч. 6 ст. 235 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Відповідно до п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах спадкування" №7 від 30.05.2008р., справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов’язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження.
Відповідно до п.3 постанови №5 від 31.03.1995 року Пленуму Верховного Суду України „Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” із змінами та доповненнями в тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого суду факту пов’язане з вирішенням спору про право, даний спір підлягає розгляду в позовному провадженні, та якщо це буде виявлено під час розгляду справи, суд залишає заяву без розгляду і роз'яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Згідно з п.п.3, 4 постанови №3 від 15.05.2006 року Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді спорів щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»справи про визнання батьківства суд розглядає в позовному провадженні, застосовуючи відповідні норми КпШС України, зокрема ст.53, оскільки дитина народилася до 01 січня 2004 року.
Попередня постанова Пленуму Верховного Суду України від 12.06.1998 року № 16 «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім’ю України», зокрема п.2 постанови, визначала, що спори про встановлення батьківства вирішуються у позовному провадженні.
Суд дійшов висновку про те, що заява ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин не підлягає розгляду в порядку окремого провадження так як в даному випадку встановлення даного факту може вплинути на спадкові права й обов’язки інших осіб та наявний спір про право, який підлягає вирішенню в порядку позовного провадження.
На підставі ст. 256 ч. 4 ЦПК України , с у д,-
У Х В А Л И В :
Залишити без розгляду заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин та роз’яснити заявниці про те що вона має право подати позов на загальних підставах.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали до апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м.Суми.
Суддя О.В. Литовченко