Судове рішення #16486068

_____________________________________________________________________________________

Справа№ 2-а-3408/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.07.2011  року          Київський районний суд м. Одеси у складі:

          судді  Пучкової І.М.

                                           за участю секретаря  Чугуникової М.В.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1  до  Управління  пенсійного  фонду  України  у  Київському  районі  м.Одеси  про  визнання  відмови  незаконною, зобов’язання  здійснити  перерахунок  пенсії, -

            

                                                     В С Т А Н О В И В :

           Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати відмову  відповідача   в  перерахунку  пенсії  незаконною, зобов’язання  здійснити  перерахунок  пенсії за віком у відповідності до  п. 4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком  пенсії (2010р.), починаючи з 01.02.2011 р.   

           Представник відповідача -  Управління  пенсійного  фонду  України  у  Київському  районі  м.Одеси   - заперечень  проти  адміністративного  позову  не  надав.

           Суд, дослідивши надані докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані  та  підлягають  задоволенню.

           В  судовому  засіданні  встановлено, що  ОСОБА_1  отримує пенсію за віком та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у  Київському  районі  м.Одеси.  Перебуваючи на пенсії, він продовжує  працювати.   

           В  травня  2011 р. позивач  звернувся   до Управлінні Пенсійного фонду України у  Київському  районі  м.Одеси  з заявою та відповідними документами щодо перерахунку пенсії як працюючому пенсіонерові відповідно до вимог ч. 4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на  вказану заяву  відповідач  надав  відповідь, в якій  вказав, що  відповідачем   позивачу  здійснювався перерахунок пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2007р., що становила 1197,91 грн.   

          Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі, якщо  застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок проводиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.   

             Згідно  зі ст. 40 цього Закону заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року за призначенням пенсії, позивач продовжував працювати і набув право на перерахунок пенсії.   

         Згідно з  п. 11 Постанови КМУ від 28.05.2008 р. № 530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорії громадян»у разі, коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше як 24 місяці страхового стажу після призначення попереднього перерахунку пенсії, незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати, з якої була обчислена, або за бажанням пенсіонера в порядку, передбаченому ч. 1ст. 40 Закону. Це повністю узгоджується з приписами ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003.

          Підпунктами  9, 10 п.35 розділу II Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” було внесено зміни до ст.ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”та врегульовано питання застосування показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та порядок проведення перерахунку пенсій з урахуванням страхового стажу та заробітку, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.      

          Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, положення пункту 35 розділу II Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”та які втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, у якому, крім того, було вказано на його преюдиціальність при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв’язку з правовідносинами, що виникли внаслідок дії неконституційного акта.

         Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.      

         Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

          Частиною 3 ст. 46 Конституції України встановлено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Іншими словами, пенсії та інші види соціальних виплат, що є єдиним джерелом існування не можуть бути нижче від прожиткового мінімуму, який встановлюється законом.     

          Відповідно до ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.      

           Як вбачається з Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на час проведення відповідачем перерахунку пенсії позивачу та на момент розгляду справи, іншого порядку та показників перерахунку, ніж встановлений ст. ст. 40, 42 цього Закону, законами України не встановлено.        

          Таким чином, проведення відповідачем перерахунку пенсії позивачу у 2011 році за показником 2007 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 “Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, листа Мінпраці та Пенсійного фонду України від 11.03.09 № 20/0/18-09/039/4096/02-01, яким надано роз”яснення щодо перерахунків пенсій із застосуванням показника середньої заробітної плати, який вже склався до винесення рішення Конституційним Судом України, є неправомірним, оскільки такий перерахунок не відповідає та суперечить вказаним вимогам Закону, і має наслідком звуження змісту та обсягу прав позивача.        





            Керуючись  Рішенням Конституційного Суду України № 1-28/2008 від 22.05.08р, ст.ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Законом України „Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.07р, ст.ст. 158-163  КАС України, -   

    

ПОСТАНОВИВ:   

       Адміністративний  позов  ОСОБА_1  до  Управління  пенсійного  фонду  України  у  Київському  районі  м.Одеси  про  визнання  відмови  незаконною, зобов’язання  здійснити  перерахунок  пенсії –задовольнити.

       Визнати  відмову  Управління  пенсійного  фонду  України  у  Київському  районі  м.Одеси  щодо  проведення  перерахунку   ОСОБА_1  в  2011 р. пенсії за віком відповідно до ст.ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії (2010р. )  незаконною.   

      Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у  Київському  районі  м.Одеси  здійснити ОСОБА_1  перерахунок та виплату пенсії за віком відповідно до ст.ст. 40, 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком  пенсії (2010 р.), починаючи з 01.02.2011 р.   

        Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Київського районного суду міста Одеси апеляційної  скарги  протягом десяти днів з дня проголошення постанови.   



          Суддя                                                                      Пучкова І.  М.           



 

            

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

  • Номер: 2-а/1004/2903/11
  • Опис: про визнання відмови неправомірною та здійснити перерахунок і виплату доплати до пенсії та додаткової пенсії відповідно до вимог ст.ст. 39,50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3408/11
  • Суд: Богуславський районний суд Київської області
  • Суддя: Пучкова І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.11.2010
  • Дата етапу: 02.04.2012
  • Номер: 2-а/2303/6694/11
  • Опис: Про визннання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-3408/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Пучкова І. М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.05.2011
  • Дата етапу: 29.06.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація