Судове рішення #16484854

Торезький міський суд Донецької області

                           

            

Справа  № 2-а-5009/11

Категорія 99

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"29" червня 2011 р. Торезький міський суд Донецької області в складі:

головуючої судді                               Фролової Л.Д.

при секретарі                                         Небелиці Н.В.

розглянувши в залі суду в м.Торезі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Торезі Донецької області про визнання дій противоправними, зобов’язання вчинити певні дії, -   

В С Т А Н О В И В :

Позивач 01.03.2011 року звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання дій противоправними, зобов’язання вчинити певні дії. Свої вимоги мотивує тим, що він є дитиною війни, відповідно до ст.6 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни”, рішення Конституційного суду України від 09.07.2007 року має право на отримання щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. УПФУ такі виплати йому не здійснювало. Просить визнати дії відповідача протиправними, зобов’язати УПФУ провести йому нарахування щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 01.09.2010 року,  до зміни діючого законодавства, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”, з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Ухвалою суду від 07.03.2010 року відкрито  провадження по справі.

Позивач ОСОБА_1  повідомлена в установленому порядку про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явилася, до суду надала заяву, в якій просила її позов розглянути у її відсутність,.

Відповідач, повідомлений в установленому порядку про час та місце розгляду справи у судове засідання свого представника не направив, надав заперечення на позовну заяву, просив справу розглянути у його відсутність.

Дослідивши матеріали справи, судом фактично встановлено, що позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером за віком та відноситься до категорії осіб із статусом “дитина війни” осіб, які є громадянами України та яким на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років (а.с.4).

Згідно з посвідченням на ім’я ОСОБА_1  № 01618/3 , ОСОБА_2 має право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (а.с.8).  

У запереченнях відповідача вказано, що позивач перебуває на обліку в УПФУ як отримувач пенсії за віком, згідно з ст. 6 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни дітям війни (крім тих, на кого поширюється дія ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів. В зв'язку з тим, що позивач з власної ініціативи вже отримує підвищення до пенсії як особа, на яку поширюється дія ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", він не має права на державну соціальну допомогу, встановлену для дітей війни. Просить відмовити позивачу в задоволенні позову, розглянути справу без участі його представника.

Відповідно до ст.10 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, особа,  яка  має  одночасно право на різні види пенсії (за віком,  по  інвалідності,  у  зв'язку  з  втратою   годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.   

Правовий статус дітей війни, основи їх соціального захисту та гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки встановлює Закон України “Про соціальний захист дітей війни”.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Частиною 2 Прикінцевих положень Закону України “Про соціальний захист дітей війни” встановлено, що особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів.

Законом України “Про Державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” внесені зміни до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, а саме дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки встановленої для учасників війни.

Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

З матеріалів справи вбачається, що позивач віднесена до соціальної групи “Дитина війни” відповідно до вимог ст.1 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни”, що підтверджено даними про дату народження у паспорті позивача. Разом з цим позивач має статус особи, на яку поширюється дія ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", має право на пільги, встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Позивач з власної ініціативи отримує підвищення до пенсії як особа, на яку поширюється дія ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Тому позивач не має права одночасно отримувати підвищення до пенсії відповідно до ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”та надбавку до пенсії відповідно до ст. 6 ЗУ “Про соціальний захист дітей війни”.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись до ст.10 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”, ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, ст.ст. ст.2,8,9,10,69-71,79,99,100,102,104,105,158-163,186,254КАС України, -

                                                      

                                                            П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Торезі про визнання дій противоправними, зобов’язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

          Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Торезький міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.








Суддя           Л.Д.Фролова


 


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація