Судове рішення #16474005

Дата документу             Справа №

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа № 22- 3904/2011 року                             Головуючий у 1 інстанції: Смолка І.О.

                                                                    

У Х В А Л А

20 червня 2011 р.                                                                           м. Запоріжжя

Суддя судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області Спас О.В., при вирішенні питання про прийняття до апеляційного розгляду апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 квітня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Філії Запорізького обласного управління ВАТ Державний Ощадний Банк, ВАТ Державний Ощадний Банк, про зобов’язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

У квітні 2011 року ОСОБА_2  звернулася до суду з позовом  до Філії Запорізького обласного управління ВАТ Державний Ощадний Банк, ВАТ Державний Ощадний Банк, про зобов’язання вчинити дії.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 квітня 2011 року позовну заяву повернуто позивачу.

Не погоджуючись із ухвалою судді першої інстанції Авотинь Л.В. подала апеляційну скаргу, за якою не може бути порушено апеляційне провадження з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня його проголошення.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалу було постановлено 08 квітня 2011 року без участі ОСОБА_2 Копію оскаржуваної ухвали вона отримала  24 травня 2011 року, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення (а.с. 16). Тому, останнім днем подачі апеляційної скарги було 30 травня 2011 року. Апеляційна скарга подана ОСОБА_2 01 червня 2011 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції Жовтневого районного суду м. Запоріжжя на апеляційній скарзі (а.с. 18), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку»від 24.10.2008 року, № 12, апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків, без наявності в ній клопотання або в окремій заяві про поновлення цього строку, ухвалою судді-доповідача апеляційного суду залишаються без розгляду, справа повертається до суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Заяву або клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 квітня 2011 року ОСОБА_2 до суду не надала.

За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_2 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 квітня 2011 року підлягає залишенню без розгляду.

Між тим, ОСОБА_2 не позбавлена можливості звернутися до суду із заявою про поновлення процесуального строку на оскарження в апеляційному порядку зазначеної ухвали суду з позначенням в своїй заяві поважності причин пропуску процесуального строку.

Керуючись п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» від 24.10.2008 року, № 12, ст.ст. 294, 295 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 08 квітня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Філії Запорізького обласного управління ВАТ Державний Ощадний Банк, ВАТ Державний Ощадний Банк, про зобов’язання вчинити дії,  залишити без розгляду.

Справу повернути до суду першої інстанції.

Роз’яснити  апелянту, що дана ухвала не позбавляє його можливості звернутися із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до  Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня проголошення.


Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація