СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Постанова
Іменем України
| Справа № |
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді ,
суддів ,
,
за участю представників сторін:
позивача: не з'явився;
відповідачів: не з'явились;
третьої особи: не з'явився;
розглянувши апеляційну скаргу Садівничого товариства "Седой Азов" на ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Жукова А.І.) від 14.11.2007 у справі № 2-13/11241-2007
за позовом Садівничого товариства "Седой Азов" (вул. Лісова,1, к. 19, с.м.т. Леніне, Ленінський район, АР Крим, 98200); (м. Щолкіне, буд. 86-а, кв. 14, Ленінський район, АР Крим, 98213)
до Калинівської сільської ради (вул. Ювілейна, 72, с.Калинівка, Ленінський р-н, АР Крим, 98204)
Ленінської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим (вул. Пушкіна, 22, с.Леніне, АР Крим, 98200)
3-тя особа:
Ленінський районний відділ земельних ресурсів (вул. Пушкіна, 22, с.Леніне, Ленінський р-н, 98200)
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя А.І. Жукова) від 14.11.2007 припинено провадження у справі № 2-13/11241-2007 за позовом Садівничого товариства "Седой Азов" до Калинівської сільської ради, Ленінської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим про визнання права користування земельними ділянками.
Не погодившись з постановленим судовим актом, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу скасувати, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.
Заперечення на апеляційну скаргу до суду не надходили.
У зв’язку з зайнятістю у іншому судовому процесі судді Латиніна О.А. та хворобою судді Заплава Л.М. 06.02.2008 за розпорядженням виконуючого обов’язки голови Севастопольського апеляційного господарського суду Т.С. Видашенко у складі судової колегії була проведена заміна суддів Латиніна О.А. та Заплава Л.М. на суддів Котлярову О.Л. та Лисенко В.А.
У судове засідання 06.02.2008 представники сторін не з’явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не сповістили.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України зобов’язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін –це право, а не обов’язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез’явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Статтею 77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Оскільки матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, підстав для відкладення розгляду справи не вбачається.
Розглянувши справу повторно, в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України судова колегія встановила наступне.
У серпні 2007 року Садівниче товариство "Седой Азов" звернулось до господарського суду з позовом до Калинівської сільської ради, Ленінської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим, третя особа –Ленінський районний відділ земельних ресурсів, просило визнати Садівниче товариство "Седой Азов" законним постійним користувачем земельних ділянок, що надані йому у безстрокове користування згідно з рішеннями 7, 8, 9 сесій 21 скликання Калинівської сільської ради народних депутатів Ленінського району Кримської АССР від 21.04.1991, 26.09.19991 та від 18.08.1992.
Письмові заперечення проти позову у матеріалах справи відсутні.
Оскаржена ухвала мотивована посиланням на пункт 2 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню, а ухвала скасуванню з наступних підстав.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статі 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо є рішення господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішив господарський спір між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.
Припиняючи провадження у справі, суд першої інстанції послався на постанову господарського суду Автономної Республіки Крим від 20.02.2007 у справі № 2-21/738-2007 за позовом Садівничого товариства "Седой Азов" до Калинівської сільської ради про визнання незаконними та недійсними рішень.
Однак з таким висновком суду погодитись не можна з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, між сторонами у справі № 2-21/738-2007А виник спір про визнання незаконними актів органа власних повноважень та справу було розглянуло у порядку Кодексу адміністративного судочинства України, тоді, як було зазначено вище, позовні вимоги у справі 2-13/11248-2007 заявлені у порядку Господарського процесуального кодексу України та стосуються визнання права користування земельними ділянками, яке є похідним від спору про дійсність рішення суб'єкта владних повноважень.
За таких обставин суд першої інстанції дійшов хибного висновку про припинення провадження у справі на підставі пункту 2 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 4 статті 106 Господарського процесуального кодексу України у випадку скасування апеляційною інстанцією ухвали про припинення провадження у справі справа передається на розгляд місцевого господарського суду.
Керуючись статтями Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Садівничого товариства "Седой Азов" задовольнити.
2. Ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 14.11.2007 у справі № 2-13/11241-2007 скасувати.
3. Справу передати на розгляд господарського суду Автономної Республіки Крим.
Головуючий суддя
Судді