Судове рішення #16464367

 


Справа № 10-206/11 Головуючий у І інстанції Наполов М.І.

Категорія - скарга Доповідач Миронцов В. М.


У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 30 червня 2011 року  колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області в складі:


Головуючого-суддіМиронцова В. М.


суддів -                            Щербакова О.С., Рудомьотової С.Г.   

з участю прокурора -     Дремлюги С.О.          

адвоката -                        ОСОБА_2

скаржника -                     ОСОБА_3                               

слідчого -                        Олексієнка О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові  кримінальну справу за апеляцією ОСОБА_3 на постанову Новгород-Сіверського районного суду м. Чернігова від 16 червня  2011 року, -  

 

                                            В С Т А Н О В И Л А:

Прокурором Новгород-Сіверського району Чернігівської області 26 травня 2011 року було винесено постанову про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3 за ознаками злочину, передбаченого ст. 203 ч. 1 КК України, посилаючись на те, що зібрані матеріали містять достатні дані, які вказують на наявність ознак даного злочину.    

Не погоджуючись з зазначеною постановою, ОСОБА_3 звернулась до суду зі скаргою в порядку ст. 236-7 КПК України, в якій просила постанову про порушення кримінальної справи скасувати, через незаконність та необґрунтованість.    

Розглядаючи скаргу, Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області своєю постановою від 16 червня 2011 року залишив її без задоволення.  

Своє рішення суд аргументував тим, що при порушенні кримінальної справи були додержані вимоги ст.ст. 94, 97, 98 КПК України щодо приводів, підстав та порядку порушення кримінальної справи.

В апеляції, ОСОБА_3  ставить питання про скасування постанови суду, вважає постанову незаконною, немотивованою, безпідставною та такою, що винесена без повного та всебічного з'ясування всіх обставин події, за наявності лише приводів і за відсутності підстав, зазначених у ст. 94 КПК України, оскільки в матеріалах справи відсутні достатні дані, які б вказували на ознаки злочину в її діях.

Заслухавши доповідача, скаржника ОСОБА_3 та її адвоката, які просили задовольнити її апеляцію з наведених у ній підстав,  слідчого, який вважав як постанову суду так і постанову про порушення кримінальної справи законними та обґрунтованими,   думку прокурора, який заперечував проти задоволення апеляції, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи поданої апеляції, колегія суддів підстав для її задоволення не знаходить виходячи з наступного.

Згідно з роз'ясненнями, що містяться в постанові  № 6 Пленуму Верховного Суду України від  4 червня 2010 року "Про деякі питання, що виникають під час розгляду судами України скарг на постанови органів дізнання, слідчого, прокурора про порушення кримінальної справи", розглядаючи на досудових стадіях процесу скарги на постанови про порушення кримінальної справи, суддя повинен перевіряти: чи були наявними на час порушення кримінальної справи передбачені ч.1 ст. 94 КПК України приводи; чи мала особа, яка порушила справу, достатньо даних, що вказували на наявність ознак злочину, законність джерел отримання цих даних; чи компетентна особа прийняла рішення про порушення кримінальної справи і чи було додержано нею встановлений для цього порядок, передбачений ст. 98 КПК України, і не вправі розглядати і заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді кримінальних справ по суті.  

Для того, щоб порушити конкретну кримінальну справу, у кожному конкретному випадку потрібні не тільки законний привід, але і підстави. Згідно з ч. 2 ст. 94 КПК України підставою до порушення кримінальної справи є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.   

Дані вимоги закону судом першої інстанції виконані в повному обсязі.  

Суд першої інстанції, перевіряючи законність постанови про  порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3, прийшов до правильного висновку про те, що постанова про  порушення кримінальної справи винесена компетентною особою і з дотриманням вимог ст.ст. 94, 97, 98 КПК України.  

Як слідує з матеріалів справи, приводом до порушення кримінальної справи стало безпосереднє виявлення органом дізнання ознак злочину. Слідчим відділом Новгород-Сіверського РВ УМВС України в Чернігівській області була проведена перевірка, в ході якої зібрані матеріали, які вказували на наявність в діях  ОСОБА_3 ознак злочину, передбаченого ст. 203 ч.1 КК України. Зазначені матеріали перевірки являються підставою для порушення кримінальної справи.  

За наведених обставин, колегія суддів вважає, що у прокурора Новгород-Сіверського району Чернігівської області  були приводи і достатньо підстав до порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_3 за  ознаками злочину, передбаченого ст. 203 ч. 1 КК України.   

Постанова суду є законною, а тому підстави для її скасування відсутні. Істотних порушень норм кримінально-процесуального законодавства, щоб потягло за собою безумовне скасування судового рішення не встановлено.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 365, 366, 382  КПК України  колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляцію ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 16 червеня 2011 року про відмову в задоволенні скарги ОСОБА_3    на постанову прокурора Новгород-Сіверського району Чернігівської області від 26 травня 2011 року про порушення кримінальної справи відносно ОСОБА_3 за ознаками злочину, передбаченого ст. 203 ч. 1 КК України - без  змін.             

СУДДІ:

В.М.Миронцов                      Щербаков О.С.                        Рудомьотова С.Г.


 









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація