АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Справа № 22-а-752-Ф/07 Головуючий суду першої інстанції Копилян В.А.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Ломанова Л.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії в складі:
головуючого - судді Ломанової Л.О.,
суддів Притуленко О.В.
Мудрової В.В.,
при секретарі Цендрі О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії справу адміністративної юрисдикції за матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1до виконавчого комітету Феодосійської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення відповідача за апеляційною скаргою ОСОБА_1на ухвалу Феодосійського міського суду АР Крим від 7 березня 2007 року,
ВСТАНОВИЛА:
У лютому 2007 року ОСОБА_1звернулася до суду із позовом до Виконавчого комітету Феодосійської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення №1064 від 21 грудня 2003 року «Про затвердження акту міжвідомчої комісії виконкому по вулиці АДРЕСА_1».
Позов мотивований тим, що домоволодіння за зазначеною адресою знаходиться у спільній частковій власності фізичних осіб, й позивачка є власником 2/3 його частки. Зазначеним рішенням виконкому було затверджено акт міжвідомчої комісії виконкому від 13.11.2003 року про обстеження 1/3 частки спірного домоволодіння, яка під час обстеження належала ОСОБА_2., та змінено призначення приміщень з зобов'язанням органа реєстрації та інвентаризації внести відповідні зміни в інвентарне діло домоволодіння.
ОСОБА_1вважає, що рішення виконкому №1064 від 21 грудня 2003 року прийнято з порушенням законодавства, оскільки позивачка, як одна із власників спірного домоволодіння, згоди на проведення обстеження його 1/3 частки міжвідомчою комісією виконкому, а також на здійснення реконструкції цій частки домоволодіння, його перепланування та ремонту не давала.
Ухвалою феодосійського міського суду від 7 березня 2007 року ОСОБА_1відмовлено у відкритті провадження за вказаним позовом.
На зазначену ухвалу суду ОСОБА_1подала апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати, мотивуючи свої вимоги порушеннями судом норм процесуального права.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивачки, колегія судів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно частини 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Оскаржувана ухвала суду містить висновок про те, що заява не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, між тим. позовна заява в якої
позивач посилається на порушення його конституційних прав, взагалі не має відомостей про те, у якому порядку заявлений позов. Суд першої інстанції ці обставини до уваги не прийняв, заходів щодо уточнення позовних вимог, у порядку встановленому процесуальним законом, не вжив, характер спірних правовідносин належним чином не встановив.
Крім того, ухвала суду від 07.03.2007 року, яка визначена судом як ухвала про закриття провадження у адміністративній справі, у мотивувальній частини містить посилання на норми процесуального закону, що встановлюють підстави закриття провадження у адміністративний справі, у резолютивній частини є посилання про залишення заяви без руху, одночасно, суд керувався і нормами закону, що визначають підвідомчість та підсудність господарчих судів у адміністративних справах.
Оскільки, із матеріалів справи вбачається, що провадження у справі ще не відкрито, колегія суддів вважає, що посилання суду першої інстанції на норми процесуального закону, що встановлюють підстави закриття провадження у справі, є такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.
Посилання суду на пункт 6 Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, який визначає підвідомчість та підсудність господарчих судів у адміністративних справах, колегія судів вважає взагалі необгрунтованими, оскільки не мають відношення до характеру спірних правовідносин.
З цих підстав колегія суддів приходить до висновку про те, що оскаржувана ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання, що відповідно до пункту 4 частини 1 статті 202 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для її скасування.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 195, 199, 202, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1- задовольнити.
Ухвалу Феодосійського міського суду АР Крим від 7 березня 2007 року -скасувати, справу направити до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і не може бути
оскаржена.