Судове рішення #1643872
№ 2-2279-07

№ 2-2279-07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

12 липня 2007 року

Калінінський районний суд м.  Горловки Донецкої області

В складі: судді Прокопчук Г. М. ,

при секретарі Кольчик Ю. В.,  розглянув у відкритому судовому засіданні в м.  Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,  ОСОБА_3 «про визнання такими,  що втратили право користування житловим приміщенням»

 

ВСТАНОВИВ:

 

 Позивач звернувся з зазначеним позовом,  посилаючись на наступні обставини. Вже більше двох років  відповідачі не проживають в квартирі за адресою : АДРЕСА_1 з тієї причини,  що мешкають в квартирі їх матері ОСОБА_4. Комунальні послуги відповідачі не сплачують. Так як відповідачі залишаються зареєстованими в квартирі за вказаною вище адресою,   а він не може з цієї причини оформити субсидію,  то просив визнати відповідачей такими,  що втратили право користування житлом на підставі  ст.  ст.  71,  72 ЖК України,  так як вони не проживають в спірній квартирі вже більше двох років без поважної причини. В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги,  посилаючись на підстави викладені в позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2 пояснив,  що позовні вимоги не визнає,  так як не проживає в квартирі за адресою : АДРЕСА_1 вже більше двох років з тієї причини,  що його батько ОСОБА_5 створив нову сім'ю,  а він вважає себе там зайвим,  тому не мешкає в спірній квартирі,  перешкод у проживанні в спірній квартирі йому ніхто не чинив,  комунальні послуги він не сплачує.

Відповідач ОСОБА_3 пояснив,  що не проживає в спірній квартирі з 11 вересня 2006 року,  коли повернувся з армії,  так як батько створив нову сім'ю і він не хоче йому заважати,  крім того,  дружина батька говорила йому,  коли він приходив,  що він їм заважає,  якщо б вона цього не говорила,  то він би приходив частіше в спірну квартиру,  комунальні послуги він не сплачує,  чи є в спірній квартирі його речі не знає,  так як не цікавився даним питанням.  Свідок ОСОБА_6 пояснила,  що відповідач ОСОБА_2 не проживає в спірній квартирі вже близько 6 років,  відповідач ОСОБА_3 мешкав в спірній квартирі до армії,  але після повернення з армії у вересні 2006 року  більше не проживає там.   Комунальні послуги відповідачі не сплачують,  перешкод у проживанні в спірній квартирі їм ніхто не чинив.

Вивчивши матеріали справи,  заслухавши пояснення сторін,  свідка суд встановив наступні обставини.: Реєстрація відповідачей в спірній квартирі,

 

що розташована за вказаною вище адресою підтверджується довідкою КП «Октябрське»,  згідно довідки КП «Октябрське» спірна квартира не приватизована,  відповідач ОСОБА_2 не проживає в спірній квартирі вже більше двох років,  так як батько створив нову сім'ю і він вважає себе зайвим в спірній квартирі з цієї причини,  комунальні послуги він не сплачує,  перешкод щодо проживання в спірній квартирі йому ніхто не чинив.

Пояснення відповідача ОСОБА_3 також підтверджуються поясненнями сторін,  свідка,  копією війського квитка.

Виходячи з викладеного,  в справі немає доказів про поважність причин відсутності відповідача ОСОБА_2 в спірній квартирі більше шести місяців,  тому його необхідно визнати таким,  що втратив право користування спірною квартирою.

Щодо відповідача ОСОБА_3,  то на момент звернення до суду,  тобто на 1 березня 2007 року ще не пройшов зазначений в  ст.  71 ЖК України строк - 6 місяців,  після спливу якого особа,  що без поважних причин не проживає в спірній квартирі може бути визнана такою,  що втратила право користування житлом.

Виходячи з викладеного,  підстав для визнання ОСОБА_3 таким,  що втратив право користування житловим приміщенням немає.

Керуючись  ст.  ст.  71, 72 ЖК України,   ст.  ст.  15, 30,  62,  203 ЦПК Украины,

 

ВИРІШИВ   :

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2,  ОСОБА_3 такими,  що втратили право користування житловим приміщенням задовольнити частково.

Визнати ОСОБА_2,  1980 року народження,  який народився в м.  Торгівці Донецкої області,  зареєстрованого за адресою : АДРЕСА_1,  - таким,  що втратив право користування житловим приміщенням.

У визнанні ОСОБА_3,  1986 року народження,  який зареєстрований за адресою : АДРЕСА_1 таким,  що втратив право користування житловим приміщенням відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація