Судове рішення #1642287
2-481/2007p

2-481/2007p.

РІШЕННЯ

 ЇМ ЯМ     УКРАЇНИ

 

4.06.2007р.                                      Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.

при секретарі Отрошко Н. М.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині

справу за позовом ОСОБА_1 до Гайсинської міської ради про

встановлення місця відкриття спадщини, визначення додаткового строку для подання

заяви про прийняття спадщини, -

Встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Гайсині помер її батько ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина у виді автомобіля ВАЗ-НОМЕР_1, 1977 року випуску. В теперішній час Гайсинська державна нотаріальна контора відмовляє в прийнятті документів для видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки на час смерті ОСОБА_2 проживав в м. Гайсині без реєстрації та не встиг зареєструвати в Гайсинському МРЕВ ДАІ належний йому автомобіль, що в свою чергу також спричинило пропуск ОСОБА_1 шестимісячного строку на подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги і вимагала встановити, що місцем відкриття спадщини після ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, є м. Гайсин Вінницької області та визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлого батька.

Представник Гайсинської міської ради ОСОБА_3 позовні вимоги визнав повністю і не заперечував проти їх задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких міркувань.

В судовому засіданні поясненнями сторін, довідками Гайсинського ТМО (а.с.10) і Інгулинецького РВ КГУ УМВС України в Дніпропетровській області (а.с.11), а також свідоцтвом про смерть (а.с.4) беззаперечно доведено, що 13.10.2006р. ОСОБА_2 знявся з реєстраційного обліку в м. Кривий Ріг і виїхав на постійне місце проживання в м. Гайсин, де проживав без реєстрації по АДРЕСА_1до часу смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 Позивачка, яка є єдиною спадкоємницею померлого першої черги за законом, не подала у встановлений законом шестимісячний термін заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори через відсутність правовстановлюючих документів, що підтверджують місце відкриття спадщини, що суд визнає поважною причиною пропуску цього строку.

Дані правовідносини регулюються:

1         ст.1221 ЦК України, відповідно до якої, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця;

2         ст.256 ЦПК України, згідно з якою, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не .визначеного іншого порядку встановлення цих фактів;

3         ст.1272 ЦК України, у відповідності до якої, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд

 

2

може       визначити       йому              додатковий      строк,

достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Оскільки в судовому засіданні беззаперечно доведено, що останнім місцем проживання померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 було м. Гайсин, де він проживав без реєстрації, іншого порядку встановлення цього факту законом не передбачено, що не дає можливості ОСОБА_1 реалізувати своє право на спадщину, тому його необхідно встановити на підставі ч.2 ст.256 ЦПК України.

Враховуючи те, що позивачка пропустила визначений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин - відсутність правовстановлюючих документів про місце відкриття спадщини, їй необхідно визначити додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.

Керуючись ст.ст. 10,11,130,213,214,215,256 ЦПК України, -

Вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Встановити, що місцем відкриття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, є м. Гайсин Вінницької області.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю 3 (три) місяці з часу набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація