Судове рішення #16414988

Справа 2-а-4727/11

                                                                           

          

     ПОСТАНОВА

                                                     ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          10.05.2011 Пролетарський районний суд м. Донецька у складі головуючої судді Корчистої О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька «про визнання неправомірною бездіяльність та зобов’язання зробити нарахування доплати до пенсії»,-  

                                                                           ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька про зобов’язання зробити нарахування доплати до пенсії в якій вказав, що  віднесений до категорії “Дитина війни ”, а тому,  відповідно до  ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності с 01.01.2006р. та Рішення Конституційного суду України від 09 липня 2007 року за справою № 6-рп (№ 1-29\2007р.) має право отримувати доплату до пенсії щомісячно в розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком. Ніяких доплат до пенсії у повному обсязі, як передбачено законом, відповідач  - Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька не нараховував і не виплачував. Позивач просив визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька зробити нарахування та виплату до пенсії, як «Дитині війни»у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 01.01.2011 року.

В судове засідання позивач не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій також просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи у встановленому  законом порядку, про причину неявки суд не повідомив. Оскільки усі сторони, які приймають участь у розгляді справи, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, справа розглянута відповідно до ч.4 ст. 122 КАС України у порядку письмового провадження.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.  

Позивач віднесений до категорії  “Дитина  війни ”, що підтверджується копією посвідчення, з відповідною відміткою, у зв’язку з чим користується правами та пільгами, передбаченими Законом України «Про соціальний захист  дітей війни» і перебуває на обліку в УПФУ в Пролетарському районі м. Донецька де і отримує пенсію за віком в тому числі і як дитина війни, про що свідчить відповідна довідка.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблему (про що, зокрема, зазначено у рішенні № 8-рп/2005 від 11 жовтня по справі № 1-21/2005), пов’язану з реалізацією права на соціальний захист, неприпустимістю обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція та закони України  виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них зокрема, належить громадяни, яким пенсія призначається за спеціальними законами. У рішеннях Конституційного Суду України зазначалося, що пільги, компенсації, гарантії є видом соціальної допомоги і необхідно складовою конституційного права на достатній життєвий рівень, тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за статтею 22 Конституції України.

Статтею 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік, був затверджений прожитковий мінімум  на одну особу, яка втратила працездатність з 1 січня –750 грн., з 1 квітня –764 грн., з 1 жовтня –784 грн., з 1 грудня –800 грн. Розмір державних соціальних гарантій на 2011 рік, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України, цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.

Цими  Законами  будь-яких змін до Закону України до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,не внесено, та дія цієї статті не зупинена, а тому відповідач повинен проводити нарахування та виплату підвищення  до пенсії у розмірі 30% відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законами України «Про державний бюджет України »та з наступними змінами його розміру.

Вищенаведені висновки свідчать, що відповідач діяв не у спосіб, передбачений чинним законодавством на певний  період часу, рішення Конституційного суду не виконував, що стало причиною звернення позивача до суду, та тому, вирішуючи спір по суті з метою  повного захисту прав позивача, відповідно ч.2.ст.11 КАС України, їх відновлення, з урахуванням суми, яка була перерахована на  користь  позивача, недопущення судової тяганини, суд вважає за можливе зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу надбавку до пенсії згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року за період з 01 січня 2011 року в розмірі 30 відсотків  мінімальної пенсії за віком з урахуванням різниці, яка була  виплачена у цей період позивачу у меншому розмірі ніж передбачено зазначеними нормами закону .

Відповідно до ч.6. Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до прийняття відповідного закону до пенсій, передбачених цим Законом, установлюються надбавки та здійснюється їх підвищення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення ».

Зазначені надбавки та підвищення встановлюються в розмірах, що фактично виплачувалися на день набрання чинності цим Законом з наступною індексацією відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Виплата їх здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

У відповідності до ч.2.ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем не надано суду доказів та не доведено правомірності свого рішення щодо не нарахування позивачу підвищення до пенсії відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька щодо не нарахування підвищення до пенсії позивачу, як дитині війни, неправомірними та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька зробити нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком, як дитині війни, за період з 01.01.2011 року, відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в редакції, яка діяла в цей період, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1.ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично здійснених виплат.

Згідно ст. 94 КАС  України судові витрати, суд вважає можливим віднести за рахунок держави оскільки відповідач УПФУ в Пролетарському районі м. Донецька є бюджетною організацією та відповідно до вимог Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»звільнений від сплати судового збору.

Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст.ст. 2-15,ч.2.ст.11, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

                                                                              ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 Даниловича до  Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька “про зобов’язання зробити нарахування доплати до пенсії ”  – задовольнити.

Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька по не нарахуванню щомісячної доплати до пенсії позивачу ОСОБА_1,   як дитині війни за період з 01.01.2011 року,   відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в редакції, яка діяла в цей період, у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично здійснених виплат.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Пролетарському районі м. Донецька здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», в редакції, яка діяла в цей період, у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  з 01.01.2011 року, з урахуванням фактично здійснених виплат.

                     Судові витрати віднести за рахунок держави.

                    Постанова може бути оскаржена до Донецького Апеляційного Адміністративного суду через Пролетарський районний суд м. Донецька. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається у письмовій формі протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

             Суддя                                                                                                              О.І.Корчиста   

  • Номер: 2-а/2303/3005/11
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4727/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Корчиста О. І.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.08.2011
  • Дата етапу: 16.11.2012
  • Номер: 2-а/412/8065/11
  • Опис: Про стягнення допомоги
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4727/11
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська
  • Суддя: Корчиста О. І.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.08.2011
  • Дата етапу: 12.03.2013
  • Номер: 2-а/1511/6691/11
  • Опис: про адміністративне правопорушення та про визнання противоправними дій посодової особи
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4727/11
  • Суд: Іллічівський міський суд Одеської області
  • Суддя: Корчиста О. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.10.2011
  • Дата етапу: 19.12.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація