Справа № 2- 52/2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
21 січня 2008 року смт.Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Грузман Т.В, секретаря судового засідання Чайка С.А., представника позивача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця справу за позовом ОСОБА_1 до Савинської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась з до суду з позовом до Савинської сільської ради про визнання права власності на спадкове нерухоме майно.
Позов мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3. Після її смерті залишилося майно у вигляді житлового будинку та господарських споруд, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1. Своєчасно звернувшись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, остання отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом. Відмова була обгрунтована тим, що за життя спадкодавець не отримав правовстановлюючий документ на домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Позивач є спадкоємницею за заповітом . Прохає визнати за нею право власності на жилий будинок та господарські споруди, що розташовані за вищеназваною адресою. Спору про спадщину немає.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги ОСОБА_1 підтримав повністю, прохає визнати за нею право власності на жилий будинок та право власності на господарські споруди.
Відповідач - Савинська сільська рада не представила свого представника на розгляд цивільної справи, але подала заяву про розгляд справи без їх участі. Проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню .
Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно свідоцтва про смерть від 22 лютого 2006 року НОМЕР_1.
Відповідно до заповіту посвідченого Савинською сільською радою 25.11.1989 року спадкодавець заповіла позивачеві житловий будинок разом з господарськими спорудами.
Після смерті спадкодавця залишилося спадкове майно у вигляді жилого будинку та господарських споруд, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1.
Довідка-характеристика та технічний паспорт комунального підприємства «Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентарізації» видана на ім»я позивача вказує на те, що власником жилого будинку розташованого за адресою АДРЕСА_1 була ОСОБА_3 (довідка від 17.05.2006 року, технічний паспорт від 07.04.2006р.).
Згідно довідки Савинської сільської ради № 105 від 21.02.2006 року підтверджено, що спадкодавець проживала у будинку за вищевказаною адресою з 1961 року та по день смерті, даний будинок належав саме їй.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред”явити позов про визнання його власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ст. 1296 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
З огляду на вказані норми чинного законодавства, позивач-спадкоємець має право звернутися із заявою про визнання права власності.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 25, 30, 346, 392, 1296 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати право власності на житловий будинок та господарські споруди, які розташовані за адресою : АДРЕСА_1 за ОСОБА_1 у порядку спадкування за заповітом після ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається апеляційному суду Полтавської області через Оржицький районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
З оригіналом згідно:
СУДДЯ підпис Т.В.Грузман
Суддя Оржицького райсуду Т.В.Грузман