Справа №8/2-1636/2007
РІШЕННЯ
Іменем України
ЗО травня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Скрипник О.Г.,
при секретарі - КосолаповійА.В..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вишгороді позовну заяву ОСОБА_1 до Абрамівської сільської ради Вишгородського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько, ОСОБА_2, після смерті якого в АДРЕСА_1 з надвірними будівлями по вул. Калініна.
За свого життя ОСОБА_2 склав на позивачку заповіт, яким заповідав на неї все своє майно, з чого б воно не складалося і на яке за Законом він матиме право на день своєї смерті.
Після смерті свого батька позивачка звернулася до Вишгородської державної нотаріальної контори за оформленням своїх спадкових прав, проте за відсутності правоустановлювальних документів на вказаний вище житловий будинок з надвірними будівлями, вона не змогла оформить свої спадкові права на зазначене нерухоме майно. На підставі ст ст. 1217, 1218, 1223 ЦК України, просить визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідач про час і місце судового засідання належним чином повідомлявся, направив до суду лист, в якому зазначив, що проти задоволення позову не заперечує, просив слухати справу у відсутність свого представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за законом або заповітом.
Згідно зі ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідності до ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, зазначені у заповіті.
Судом встановлено, що позивачка є спадкоємицею за заповітом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1
ОСОБА_2. Дана обставина стверджується заповітом, складеним
ОСОБА_2 на ім"я ОСОБА_1, посвідченого 24.02.2004р. секретарем
Абрамівської сільської ради. Особи, які мають право на обов'язкову частку у спадщині,
відповідно до ст. 1241 ЦК України, до спадкування не заявлені. Вказана обставина
стверджується листом Вишгородської державної нотаріальної контори від 30.05.2007р. за вих.
№ 2750 в якому зазначено, що спадкова справа після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, нотаріальною конторою не заводилася.
Свідоцтво про право на спадщину на житловий будинокАДРЕСА_1, позивачці не видавалося за відсутності правоустановлювальних документів на даний житловий будинок. Вказана обставина стверджується довідкою, наданою Вишгородською державною нотаріальною конторою від 23.04.2007 за № 2209 та рішенням Реєстратора від 18.03.2007р.
Судом встановлено, що вказаний вище житловий будинок належав ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Зазначені обставини стверджуються будинковою книгою та технічним паспортом на будинок.
Таким чином, суд вважає доведеним право власності ОСОБА_2 на житловий будинок АДРЕСА_1.
Зважаючи на те, що позивачка не змогла оформити свої спадкові права на нерухоме майно, а саме: житловий будинок АДРЕСА_1 за відсутності правоустановлювальних документів на нього, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Керуючись ст. 1217, 1218, 1223 ЦК України, ст. 14, 15, 174, 208, 209, 213-215, ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов -задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок №33 з надвірними будівлями, а саме: „А"-житловий будинок; „Б"-сарай; „В"-сарай; /"-убиральня; „ 1-колодязь, 1-5 -огорожа, по АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку, встановленому ч.4 ст. 295 ЦПК України.