Судове рішення #16375604

Справа №  2-а-2145/11

ПОСТАНОВА

ім'ям України

"05" липня 2011 р. Суддя Амвросіївського районного суду Донецької області Смольняков О.О.,  розглянувши в порядку скороченого провадження в залі суду в м. Амвросіївка адміністративну  справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Амвросіївському районі Донецької області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни»,  

 ВСТАНОВИВ:  

Позивачка 21.06.2011 року звернулася до суду із вказаним позовом до відповідача, посилаючись на те, що вона відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»має статус «дитини війни». В порушення вимог вказаного закону відповідач не виплачує їй щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, для осіб, що втратили працездатність за період, починаючи з 01.01.2011 року.  

                    Просить суд, визнати бездіяльність відповідача  неправомірною та  зобов’язати відповідача нарахувати їй недоплачену соціальну допомогу за вказаний період.  

              Відповідач у наданий законом строк не надав заперечення проти позову.  

              З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.  

           Правовий статус дітей війни, основи їх соціального захисту та гарантії їх соціальної захищеності шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки встановлює Закон України «Про соціальний захист дітей війни».  

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни»від 18.11.2004 року (набрав чинності 01.01.2006 року) дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

           Таким чином обов’язок по нарахуванню та виплаті позивачу доплати до пенсії, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»покладено на Управління Пенсійного Фонду України в Амвросіївському районі Донецької області.  

            Положення ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», щодо права позивача як «дитини війни»отримувати підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком не зупинені, не змінені та не скасовані, а отже підлягають виконанню відповідачем.  

           Визначаючи період, за який відповідач повинен провести нарахування та виплату вищезазначеної доплати, суд виходить з того, що 19.06.2011 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Відповідно до ст. 7 Закону, Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»доповнено пунктом 4, яким встановлено, що норми і положення ст. 6 Закону України «Про соціальних захист дітей війни»застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного Фонду України на 2011 рік. Таким чином, задоволенню підлягають позовні вимоги про нарахування та виплату щомісячної допомоги як дитині війни у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 01.01.2011 року по 18.06.2011 року з урахуванням фактично  виплачених за цей період сум

            На підставі ст. 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –  

ПОСТАНОВИВ:

        Позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», починаючи з 01 січня 2011 року по 18 червня 2011 року, задовольнити.  

        Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Амвросіївському районі Донецької області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням її на 30 % мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з розміру встановленого частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»та провести відповідні виплати, починаючи з 01 січня 2011 року по 18 червня 2011 року, з урахуванням фактично виплачених сум.  

             Постанову суду може бути оскаржено до Донецького Апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня  отримання її копії через Амвросіївський районний суд Донецької області







СуддяО.О. Смольняков  



 

  • Номер: 2-а/2508/11
  • Опис: про покладання зобов'язань нарахувати та виплатити недоплачену державну соціальну допомогу до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2145/11
  • Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Смольняков О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2011
  • Дата етапу: 28.04.2011
  • Номер: 2-а/2522/1539/11
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльності УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2145/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Смольняков О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.08.2011
  • Дата етапу: 14.10.2011
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2145/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Смольняков О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.02.2011
  • Дата етапу: 15.03.2011
  • Номер: 2-а/210/948/11
  • Опис: про визнання дій протиправними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2145/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Смольняков О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2011
  • Дата етапу: 29.07.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація