Справа №2-3090/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2007 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Бовчалюк З.А.
при секретарі Захаровій Н.А.
з участю позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
встановив:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись в суд з позовом до відповідача про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.
Свій позов мотивують тим, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані позивачі, неповнолітня ОСОБА_4 та відповідач ОСОБА_3, який є основним квартиронаймачем даної квартири. Останній 8 жовтня 2005 року покинув сім'ю та пішов проживати до іншої жінки. З того часу відповідач в квартирі не проживає, на вселення не претендував, хоча перешкод для вселення та проживання в ній йому ніхто не чинив. Добровільно знятись з реєстрації ОСОБА_3 не бажає, за комунальні послуги не сплачує.
Враховуючи те, що ОСОБА_3 більше шести місяців без поважних причин не проживає у спірній квартирі, просять визнати його таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтримали свій позов з підстав, зазначених у заяві та просили його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав та не заперечував відносно його задоволення.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі рішення виконкому міської Ради народних депутатів м. Луцька, ОСОБА_3 та членам його сім'ї було видано ордер на вселення в квартиру АДРЕСА_1 ( а.с. 4).
З довідки ЖКП № 2 вбачається, що в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 ( а.с. 8).
Відповідно до ст. 71 ЖК України жиле приміщення при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї зберігається за ними протягом шести місяців. Згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлений строк, проводиться в судовому порядку.
2
Як вбачається з показань сторін по справі та дослідженого в судовому засіданні акту перевірки паспортного режиму від 10 листопада 2006 року, ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1 не проживає з жовтня 2005 року, його речей в даній квартирі немає (а.с. 5).
В судовому засіданні не встановлено факту створення позивачем перешкод відповідачу для його вселення та проживання у спірній квартирі.
Таким чином, проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що слід визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування житлом, а саме квартирою АДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 58, 59, 60, 213, 214 215, 226 ЦПК України, на підставі ст. ст. . 71, 72 ЖК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайоннии суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя
Луцького міськрайонного суду З.А.Бовчалюк