Справа №2-2931 /2007 p.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2007 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого-судді: - Савицької Н.В.
при секретарі - Кухарській Т.В.
з участю позивачки - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на
утримання повнолітньої дитини, -
встановив:
29.03.2007 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини. Свої вимоги обґрунтовує тим, що з відповідачем по справі Гарбарем М. І. перебуває в шлюбі, який зареєстровано 18.07.1987 року Жидичинською сільською радою Ківецівського району Волинської області, актовий запис № 7.
Від спільного подружнього життя у сторін народилась одна дитина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
В даний час син є студентом географічного факультету Луцького державного університету ім. . Лесі Українки, денньої форми навчання.
Однак, відповідач ухиляється від надання дитині матеріальної допомоги .
Просить суд, стягнути з ОСОБА_2 в її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку, щомісячно на період навчання до досягнення останнім 23 років.
Відповідач в судове засідання не з'явився, по невідомій суду причині, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання останнім судової повістки. Про причини неявки суд не повідомив.
Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Про заочний розгляд справи суд постановив ухвалу від 22.05.2007 року.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених в заяві. Просила суд, позов задовольнити.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши та оцінивши представлені по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син про дожують навчання і у зв"язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов"язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
2
Згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дітей у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку ( доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених в ст. 182 СК України.
Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі, який зареєстровано 18.07.1987 року Жидичинською сільською радою Ківецівського району Волинської області, актовий запис № 7, який в даний час не розірвано (а.с. 2).
Від спільного подружнього життя у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народився син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження від 28.02.1989 р. (а. с 2).
Відповідно до свідоцтва про народження сина Гарбара В.М. вбачається, що відповідач являється батьком повнолітнього (а.с. 2).
На даний час ОСОБА_3 є студентом географічного факультету Волинського державного університету ім. Лесі Українки, денної форми навчання, в якому фінансування підготовки студента проводиться за рахунок коштів фізичної особи (а.с. 4).
Судом встановлено, що повнолітній ОСОБА_3 проживає з матір»ю ОСОБА_1, позивачкою по справі.
Повнолітній ОСОБА_3 в зв"язку з навчанням не працює, а тому потребує матеріальної допомоги.( а.с. 4 ).
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 не приймає участі в утриманні та вихованні повнолітнього, хоча спроможний надавати матеріальну допомогу синові, який продовжує навчання і в зв"язку цим потребує матеріальної допомоги, в розмірі У* частини від всіх видів заробітку (доходу) щомісячно до досягнення двадцяти трьох років та припинення навчання (а.с. 5 ).
Визначаючи розмір стягуваних аліментів, суд враховує, відповідно до ст. 182 СК України, стан здоров'я, матеріальне становище сторін та повнолітньої дитини.
Відповідно до ст. ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в користь держави судовий збір в розмірі - 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі - 7 грн. 50 коп.
Згідно п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 13, 14, 59, 60, 88, 209, 213, 214, 215, 224-225, 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 184, 199, 200 Сімейного кодексу України суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частки від всіх видів заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з дня пред"явлення позову - 29.03.2007 року на період навчання до досягнення ним двадцяти трьох років та припинення навчання.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави суму в розмірі - 51 (п'ятдесят однієї) гривні судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 суму в розмірі - 7 (сім) гривень 50 копійок на рахунок - одержувач: м. Луцьк 22050000; код СДРПОУ : 21741605 ; депозитний рахунок : НОМЕР_1; МФО 803014: призначення платежу : за ІТЗ до Луцького міськрайонного суду Волинської області.
з
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськраионнии суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Луцького міськрайонного суду Н.В.Савицька