Справа № 2-1341\07р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2007 року Калуський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Гриніва М.А.
секретаря Сухарник І.І.
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Калуші справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд -
ВСТАНОВИВ:
2005 р. помер ОСОБА_4, який доводився батьком позивачу та відповідачам, якому на праві власності належало будинковолодіння АДРЕСА_1.
2006 р. померла дружина ОСОБА_4 - ОСОБА_5, яка прийняла спадщину після смерті чоловіка, однак не оформила це через нотаріальну кантору.
У листопаді 2006 р. ОСОБА_1 звернувся у нотаріальну кантору як спадкоємець, однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом йому відмовлено через пропуск строку на прийняття спадщини, тому він звернувся із даним позовом до суду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав і пояснив, що прийняв спадщину, так як користувався будинком і земельною ділянкою, здійснив захоронения батьків, сплачує всі комунальні послуги. Як йому роз'яснили у сільській раді, до нотаріуса слід звернутися після закінчення шестимісячного терміну після смерті матері, що він і зробив. У цей термін їздив на заробітки через важке матеріальне становище.
Просить позов задовільнити і визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини 3 місяці.
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, однак подали заяви про те, що позов визнають, а справу просять розглянути у їх відсутності.
Суд, проаналізувавши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав:
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4, а ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_5, що стверджується свідоцтвами про смерть (а.с.5), які були батьками позивача.
Після їх смерті ОСОБА_1, як спадкоємець, опікується спадковим
майном, провів захоронения батьків, проживає в цьому будинку ,
що стверджується довідкою Студінківської сільської ради № 364 від 26.03.2007 р. (а.с.7), про що також ствердили свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7
Після смерті матері, що мало місце ІНФОРМАЦІЯ_2 відкрилася спадщина і спадкоємці впродовж визначеного ст. 1270 ЦК України шестимісячного терміну вправі були подати заяву у нотаріальну кантору про прийняття спадщини до - 09.10.2006 р.
ОСОБА_1 подав дану заяву у листопаді 2006 р. (а.с.4), тобто з пропуском встановленого терміну. Однак враховуючи вищенаведене, суд вважає, що термін пропущено з поважної причини, тому ОСОБА_1 слід визначити додатковий строк, достатній для подання заяви, про прийняття спадщини - 3 місяці.
На підставі ст.ст. 1268, 1270, 1272 ч.3 ЦК України та керуючись ст.ст.213, 215 ЦГЖ України, суд-
РІШИВ:
Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, З місяці.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. У разі подачі заяви, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.