Судове рішення #1636292
Справа № 8/2-1638/2007

Справа № 8/2-1638/2007

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

05 червня 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді -   Скрипник О.Г.,

при секретарі                         -    Карпенко О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Вишгороді позовну заяву ОСОБА_1 до Руднє-Димерської сільської ради Вишгородського району Київської області ,  третя особа: ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом,  в якому просить встановити факт прийняття спадщини за заповітом та визнати право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим,  що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати,  ОСОБА_3,  після смерті якої відкрилася спадщина на спадкове майно,  яке складається із житлового будинку АДРЕСА_1.

20 лютого 1997року її мати,  ОСОБА_3 склала на позивачку та її сестру,  ОСОБА_2 заповіт,  яким заповідала їм все своє майно в рівних долях.

ОСОБА_2 від спадкового майна відмовилася на користь позивачки,  про що свідчить її заява до Вишгородської державної нотаріальної контори.

Позивачка фактично прийняла спадщину після смерті матері,  так,  як користується житловим будинком та земельною ділянкою,  веде належний догляд за ними,  до нотаріальної контори в шестимісячний строк,  встановлений для прийняття спадщини,  не зверталася.

У зв"язку з відсутністю правоустановлювального документу на житловий будинок,  просить визнати факт прийняття спадщини та право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування після померлої ОСОБА_3.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги.

Відповідач в судове засідання не з"явився,  направив до суду лист в якому просив проводити розгляд справи за відсутності свого представника.

Третя особа: ОСОБА_2 проти заявленого позову не заперечувала проти позовних'! вимог заперечувала,  просила слухати вказану справу у її відсутність

Вислухавши пояснення осіб,  які брали участь у розгляді справи,  дослідивши письмові докази,  суд вважає,  що позов підлягає частковому задоволенню за таких підстав.

Встановлено,  що ОСОБА_1 є спадкоємицею за заповітом до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3.

 

Крім неї,  спадкоємицею за заповітом є ОСОБА_2,  яка подала заяву,  справжність підпису на якій засвідчена секретарем Руднє-Димерської сільської ради 16.10.2006р. за р. № 107 до нотаріальної контори про відмову від своєї частки на користь позивачки.

Позивачка із заявою про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори не зверталася,  оскільки фактично вступила в управління та володіння спадковим майном . Вказана обставина стверджується наявністю прописки в будинку АДРЕСА_1.

Свідоцтво про право на спадщину на вказаний житловий будинок ОСОБА_1  не отримала за відсутності правоустановлювального документу на нього. Вкааза обставина стверджується листом з Вишгородської державної нотаріальної контори від 29.04.2007р. за вих № 2202 та рішенням реєстратора від 20 квітня 2007року.

Судом встановлено,  що вказаний вище житловий будинок належав ОСОБА_3,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зазначені обставини стверджуються будинковою книгою та технічним паспортом на будинок.

Таким чином,  суд вважає доведеним право власності ОСОБА_3 на житловий будинок АДРЕСА_1.

Зважаючи на те,  що позивачка фактично прийняла спадщину,  проте не оформила своїх спадкових прав на нерухоме майно,  а саме: житловий будинок АДРЕСА_1 за відсутності правоустановлювальних документів на нього,  інша спадкоємиця за заповітом відмовилася від спадщини на користь позивачки,  суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1.

Керуючись  ст. 1217, 1218, 1268 ЦК України,   ст. 14, 15,  208, 209, 213-215,   ЦПК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов - задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1,  а саме: „А"-житловий будинок; „Б"-госпблок; 1-3-огорожа.

В позовній вимозі щодо визнання факту прийняття спадщини-відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація