Судове рішення #16361169

_____________________________________________________________________________

                                                                                                         Справа№1512/2-2502/11

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

          16.02.2011 року, Київський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого-судді:          Сватаненка В.І.

за участю секретаря          Забегловської Ю.Г.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 –«Про стягнення аліментів», -

                                                              

                                                            ВСТАНОВИВ:

26.01.2011 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів, по якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання їх сина –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно у розмірі встановленої судом, але не менше 1000 грн. з усіх видів заробітку до досягнення дитиною повноліття, посилаючись на те, що дитина знаходиться на утриманні позивача, відповідач не утримує дитину, не надає їй матеріальної допомоги.  

У судовому засіданні позивач позов підтримала, просила суд його задовольнити, а також у судових дебатах позивач просила суд стягнути з відповідача на її користь на утримання дитини аліменти у розмірі 500 грн.

Відповідач позов не визнав, заперечував проти його задоволення, пояснивши, що він не працює та може виплачувати позивачу на утримання їх сина щомісячно аліменти у розмірі 350 грн.

Суд, вислухавши думку, доводи та пояснення учасників судового розгляду, ознайомившись з матеріалами справи, вважає позов підлягаючим задоволенню.

Правовідносини між сторонами по справі є цивільно-правовими, такими, що стосуються сімейних правовідносин, урегульовані положеннями ЦК України та СК України.

По справі встановлені наступні фактичні обставин.

30.04.1999 року між позивачем та відповідачем був зареєстрований шлюб, від якого 21.11.2004 року народився син –ОСОБА_3, який проживає з матір’ю –позивачем.  

Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 181 СК України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той з них хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утримані в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом приймається до уваги, що у відповідача у теперішній час не існує регулярного доходу від його трудової діяльності.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України (ч. 2 ст. 182 СК України).

З метою забезпечення інтересів неповнолітньої дитини, суд вважає за необхідне, через те, що сума доходу відповідача нефіксована, застосувати вимоги ст. 184 СК України при визначені розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, відповідно до положень якої, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до п. 17 ч. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів” розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК.

Крім того, суд приймає до уваги положення ЗУ „Про Державний бюджет” на 2011 рік, відповідно до яких прожитковий мінімум на одну особу в рахунку на місяць для дітей віком від 6 до 18 років з 1.10.2011 року становить 977 грн.

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого ч. 2 ст. 182 СК України, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного  віку.

Розглянувши вимоги позивача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, суд прийшов до висновку встановити розмір аліментів на утримання дитини ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 350 грн. з 26.01.2011 року щомісячно до його повноліття, оскільки матеріальний стан відповідача не надає підстав для стягнення аліментів у більшому розмірі.

Відповідно до ч.2 ст. 184 СК України, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його невизнання або оспорювання.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 7, 8, 10, 11, 15, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 294, 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 184, 191 СК України, суд, -                                                   

                                                               

                                                            ВИРІШИВ :

ОСОБА_4 Вікторівни до ОСОБА_2 –«Про стягнення аліментів»- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання сина –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 350 грн. щомісячно, починаючи з 26.01.2011 року до досягнення дитиною повноліття, а саме до 21.11.2022 року.  

Допустити негайне виконання рішення суду у межах платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, на користь держави судовий збір –51 грн. та витрати на ІТЗ розгляду справи –120 грн.

        Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення


Суддя :                                                    Сватаненко В.  І.


 


 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація