Судове рішення #16337876

Справа №  2-а-832/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

23 травня 2011 року                                                                                  м. Синельникове

Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області О.О.Порошина, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом позов ОСОБА_1   до Управління Пенсійного фонду України в м.Синельникове Дніпропетровської області про визнання протиправною бездіяльність з невиплати щомісячної доплати до пенсії згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»,  про покладання зобов’язання здійснити нарахування та виплати щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач  звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати неправомірною бездіяльність УПФУ в м.Синельникове щодо не нарахування щомісячної доплати до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 09.07.2007 року, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячну доплату в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 09.07.2007 року по даний час , виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії  в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком в подальшому.

Ухвалою Синельниківського міськрайонного суду від 04.05.2011 року позовні вимоги в частині періоду з 09.07.2007 року по 10.10.2010 року залишені без розгляду.

Позовні вимоги підтверджуються: копією паспорта позивача, копією пенсійного посвідчення, листом УПФ в м.Синельникове, квитанцією про сплату державного мита.

          Відповідач надав суду заперечення проти позову, згідно яких позовні вимоги не визнає та просить в їх задоволенні відмовити.

          При прийнятті постанови керуюсь:

-          ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

-          ст.. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

-          ч. 2 ст. 19, ч. 3 ст. 22 Конституції України.

-          ст..2, ч.2 ст.5, ч.1 ст.94, ч.2 ст.99, ст..100 КАС України

Враховуючи, що держава взяла на себе обов’язок щодо виплати позивачеві 30% доплати до пенсії та поклала виконання цього обов’язку на центральний орган виконавчої влади –Пенсійний фонд України, який діє через свої місцеві органи, що входять в систему його органів, але вони не вчинили жодної дії для нарахування цих коштів  та їх виплати , суд вважає що вони не виконали своїх повноважень без поважних причин.

Виходячи з того, що виплата щомісячного підвищення до пенсії позивачу як дитині війни носить постійний характер, визначення кінцевого періоду нарахування (перерахування) щомісячного підвищення до пенсії є недоцільним і вказані виплати як дитині війни повинні здійснюватися до зміни законодавства, що регулює призначення цього виду підвищення або зміни обставин, які передбачені законодавством.

Таким чином суд, на підставі ч.2 ст.162 КАС України вважає необхідним прийняти постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод , інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

          Керуючись ст. 2, ч. 2 ст. 5, ст. 11, ч. 1 ст. 94, ст. 158, ст. 162, ст. 183 –2 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

          Позовні вимоги задовольнити .

          Визнати неправомірною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у м.Синельникове Дніпропетровської області щодо невиконання законодавчо визначеного обов’язку здійснити за період з  11 жовтня 2010 року  перерахунок надбавки до пенсії ОСОБА_1 у розмірі, встановленому ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

          Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Синельникове Дніпропетровської області здійснити щомісячне нарахування та виплату соціальної допомоги ОСОБА_1  відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням ст.. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»за період з  11.10.2010 року , з урахуванням раніше проведених виплат за відповідний період.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі в розмірі 3 грн. 40 коп.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Синельникове  виконати постанову негайно.

          Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Синельниківський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

 

            




            Суддя:


ОСОБА_2



  • Номер: 2-а/144/11
  • Опис: про визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язати його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2011
  • Дата етапу: 26.07.2011
  • Номер: 2-а-832/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.03.2011
  • Дата етапу: 30.03.2011
  • Номер:
  • Опис: про перерахунок та нарахування 30% виплати щомісячної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Глобинський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи: скасовано частково
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.01.2011
  • Дата етапу: 29.04.2013
  • Номер: 2-а/408/11
  • Опис: визнання бездіяльності протиправною в частині невиплати надбавки до пенсії та про зобов"язання здійснювати нарахування та виплатити зазначеної надбавки
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.03.2011
  • Дата етапу: 18.04.2011
  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну держану соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов’язання його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.12.2010
  • Дата етапу: 23.03.2011
  • Номер: 2-а/258/11
  • Опис: про зобов"язання нарахувати та виплатити підвищення до пенсії дітям війни у передбаченому Законом розмірі
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Старосинявський районний суд Хмельницької області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.05.2011
  • Дата етапу: 20.06.2011
  • Номер: 2-а/1714/1133/11
  • Опис: визнання діянь протиправними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.09.2011
  • Дата етапу: 16.12.2011
  • Номер: 2-а/63/11
  • Опис: про проведення перерахунку надбавки до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Літинський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про скасування рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.06.2011
  • Дата етапу: 23.07.2013
  • Номер:
  • Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-832/11
  • Суд: Сквирський районний суд Київської області
  • Суддя: Порошина О.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.03.2011
  • Дата етапу: 16.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація