Судове рішення #16324169

  16.06.2011          

                                           

                                                                                     Справа № 2-а-2433/11

                                                 ПОСТАНОВА

                                            ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


23.05.2011 року     м. Старокостянтинів


Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Цимбалюк О.В., розглянувши у в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі про визнання дій незаконною,-

в с т а н о в и в:

04 травня 2011 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі і зазначив, що він є працюючим пенсіонером, набув достатнього для перерахунку пенсії страхового стажу та відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 має право на перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу за попередній календарний рік, однак відповідач здійснив такий перерахунок з порушенням встановлених законодавством норм, застосувавши показник середньої заробітної плати за 2007 рік.

Ухвалою судді Старокостянтинівського районного суду від 06 травня 2011 року позовні вимоги позивача  про про визнання дій незаконною,за період з 01 лютого 2010 року по 03 листопада 2010 року включно залишено без розгляду з підстав пропуску  шестимісячного строку звернення до суду.

Тому просив визнати незаконними дії відповідача та зобов'язати його провести перерахунок та виплатити йому пенсію із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2010 рік.

          Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

          Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі , де отримує пенсію за віком. Крім того він продовжував працювати.  На підставі додаткових документів про стаж роботи і даних персоніфікованого обліку йому був проведений перерахунок пенсії. При цьому був застосований показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік.

Дані обставини та підтверджуються відповідною довідкою управління Пенсійного фонду України у  Старокостянтинівському районі щодо перерахунку пенсії.

              Відповідно до ст. 42 ч. 4 Закону № 1058-ІV (у редакції, яка діяла з часу набрання ним чинності - 1 січня 2004 року і до 1 січня 2008 року) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

              В силу ст. 40 ч. 1 Закону № 1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

             Абзац 4 частини 2 вказаної статті передбачав, що при обчисленні (перерахунку) пенсії застосовувався показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії (Зс).   

              Підпунктами 9 і 10 пункту 35 розділу ІІ Закону України від 28.12.2007 року "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" внесено зміни до ст.ст. 40, 42 Закону № 1058-ІV.   

          У статті 40 абзац 4 частини 2 викладено у такій редакції: "Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади у галузях статистики, економіки, праці та соціальної політики і фінансів".

              У статті 42 частину 4 викладено у такій редакції: " У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

             У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

              Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу достатнього для призначення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера провадиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

              Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії.".

              Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 вказані зміни визнані такими, що не відповідають Конституції України.   

          У відповідності до ст. 152 ч. 2 Конституції України положення підпунктів 9 і 10 пункту 35 розділу ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

              З того часу відновили дію положення статей 40 і 42 Закону № 1058-ІV у попередній редакції.

          Крім того, підпунктом 3 пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №530 Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», на яку посилається в своїй відповіді відповідач, встановлено, що перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року пенсії.

Отже, особам, які у 2010 році набули право на перерахунок пенсії у відповідності до вимог ст. 42 ч. 4 Закону № 1058-ІV, такий перерахунок має бути  здійснений із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені у частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників  в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, за 2009 рік.     

          Тому, дії управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі щодо застосування при перерахунку пенсії у 2010 році показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2007 рік є незаконними.   

У відповідності до ст.46 ч.2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Також, частиною 2 статті 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення»визначено, що суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.  

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 94, 183-2 КАС України, ст. 152 ч. 2 Конституції України, ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», п.п. 9 і 10 п. 35 розділу ІІ Закону України від 28.12.2007 року «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008, суд

п о с т а н о в и в:

          Позов задоволити частково.

          Визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1.

          Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»із заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону,  із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, за 2009 рік з 04 листопада 2010 року по день припинення такого права з урахуванням фактично виплачених сум.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.   

            Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.   

Суддя:                   

                                           

































  

  • Номер:
  • Опис: Про визнання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2433/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Цимбалюк О.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.04.2011
  • Дата етапу: 29.05.2012
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2433/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Цимбалюк О.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.02.2011
  • Дата етапу: 23.03.2011
  • Номер: 2-а-2433/2011
  • Опис: Про зобов'язання вчинити дії по перерахунку та виплати щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2433/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Цимбалюк О.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.07.2011
  • Дата етапу: 17.08.2011
  • Номер: 2-а/3645/11
  • Опис: Про зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену соціальну допомогу до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2433/11
  • Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Цимбалюк О.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.04.2011
  • Дата етапу: 26.04.2011
  • Номер: 2-а/343/11
  • Опис: про визнання бездіяльності УПФУ в Ямпільському районі протиправною та зобовязання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2433/11
  • Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Цимбалюк О.В.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.05.2011
  • Дата етапу: 16.08.2013
  • Номер: 2-а/2421/11
  • Опис: про визнання дій відповідача протиправними та про зобов'язання здійснити нарахування та виплатити підвищення до пенсії "Дитині війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2433/11
  • Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
  • Суддя: Цимбалюк О.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.03.2011
  • Дата етапу: 31.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація