№2-36-2008
РІШЕННЯ
іменем України
м. Селидове 23 січня 2008 року
Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Владимирської І.М., при секретарі Беспалової Л.В., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Селидове цивільну справу
за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів дружині, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на своє утримання, в якій вказала, що з 09.01.2004 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем. В теперішній час сім”я распалась і з відповідачем вони не проживають. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею і знаходиться на її утримані. Відповідач матеріальної допомоги на її утримання та утримання дитини не надає. Вона потребує матеріальної допомоги з боку відповідача. Просить суд стягнути з відповідача аліменти на своє утримання та витрати на правову допомогу.
В судовому засіданні позивачка уточнила заявлені позовні вимоги, вказала, що з 09.01.2004 року перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею. Вона знаходиться у відпусці по догляду за дитиною, отримує лише допомогу на дитину, потребує матеріальної допомоги з боку відповідача. Відповідач працездатний і має матеріальну змогу надавати їй матеріальну підтримку. Просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання у розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 Крім того, просить стягнути з відповідача на її користь витрати на правову допомогу, понесені нею, у розмірі 35 грн.
Відповідач у судове засідання не з”явився, належним чином повідомлен про день розгляду справи. Згідно ст.ст. 169,224 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у порядку заочного провадження у відсутность відповідача з дотриманням вимог, встановлених законом, за згодою позивача на розгляд справи в порядку заочного провадження.
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Вирішуючи позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання дружини, суд виходить з того, що згідно зі ст. 75 Сімейного кодексу України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
Згідно зі ст.84 ч.2 Сімейного кодексу України дружина , з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Частина 4 статті 84 Сімейного кодексу України передбачає право на утримання дружини, з якою проживає дитина, незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_1, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області, (а.с.4) ОСОБА_2 та ОСОБА_1 одружились 09.01.2004 року.
Згідно свідоцтва про народження від 03.04.2007 року, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Селидівського міського управління юстиції Донецької області, (а.с.5) ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно наказу №279-к від 29.11.2006 року ОСОБА_1 з 29.11.2006 року до 30.09.2009 року знаходиться в відпусці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку(а.с.7).
Згідно довідки від 03.09.2007р. №85401 з Управління праці та соціального захисту населення Селидівської міської Ради ( а.с. 8), в якому позивачка перебуває на обліку, ОСОБА_1 отримувала допомогу у розмірі 129,03грн., а з серпня 2007 року у розмірі 132,64грн.
Згідно довідки, наданої Гірницькою міською радою м.Селидове Донецької області, від 03.09.2007 року № 335 ОСОБА_3 мешкає разом з матір”ю за адресою АДРЕСА_1.
Судом встановлено, що відповідач перебуває у зареєстрованому шлюбі з позивачем, з якою мешкає неповнолітня дитина, позивач здійснює догляд за дитиною віком до трьох років, ніде не працює, інших доходів крім допомоги на дитину не отримує, а відповідач працездатний , має змогу працювати, не працює без поважних причин. Суд з вищевказаних мотивів не може визнати відповідача неспроможним надавати матеріальну допомогу дружині.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і позов про стягнення аліментів на утримання дружини підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розмір аліментів, суд виходить з вимог ст.80 Сімейного кодексу України, згідно якої аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.
Суд вважає, що слід стягнути з відповідача аліменти на утримання дружини у твердій грошовій сумі у розмірі 200 грн.
Вирішуючи вимоги про стягнення витрат на правову допомогу, суд приймає до уваги наступне.
У відповідності зі ст. 79 ЦПК України витрати на правову допомогу входять до складу судових витрат.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
В судовому засіданні документально підтверджено витрати позивача на правову допомогу квитанція №5 від 03.09.2007р. на суму 35 грн.
Оскільки позов ОСОБА_1 задоволено, суд вважає за необхідне компенсувати їй витрати на правову допомогу у розмірі 35 грн.
На підставі ст.ст.75,79,80,84 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст.79,88,213-214, 367 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, 1974 року народження, уроженця с. Зоряне Мар”їнського району Донецької області, починаючи з 04.09.2007 року аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання у розмірі 200 (двісті) грн. щомісячно, до досягнення дитиною - сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років- до ІНФОРМАЦІЯ_2.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати, понесені нею, у розмірі 35 (тридцять п”ять) грн..
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 (п”ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Управління державного казначейства м.Донецьк судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 7( сім) грн..50 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через Селидівський міський суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя
- Номер: 2-зз/209/2/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-36/2008
- Суд: Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Владимирська І.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.01.2023
- Дата етапу: 01.02.2023