Судове рішення #16316858

               копія

справа №   2-а-2283/11    року

ПОСТАНОВА

іменем України

                                                            22.06.2011  року

          Суддя Чечельницького районного суду  Вінницької області Задорожний В.П., відповідно ч. 4 ст. 183-2 КАС України розглянувши в порядку скороченого провадження, одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі,   адміністративну справу за  позовом  ОСОБА_1  до  управління пенсійного фонду України у Чечельницькому районі Вінницької області про  визнання дій суб”єкта владних повноважень неправомірними та зобов”язання вчинити дії  в межах шестимісячного строку  на підставі Закону України “Про статус і соціальний захист громадян які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи”,-  

                                                            в с т а н о в и в :

          4 травня 2011 року позивачка  звернувлася до суду  з даним позовом  та просить  суд  ухвалити рішення, яким визнати неправомірними дії  управління Пенсійного фонду України у Чечельницькому районі Вінницької області щодо відмови виплати йому,  щомісячної доплати до пенсії за проживання на забрудненій території в розмірі однієї мінімальної заробітної плати відповідно до вимог ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, та додаткової пенсії в силу ст. 51 зазначеного закону в розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком для осіб, які втратили працездатність, та зобов”язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії  в межах шестимісячного строку.

          Позов обгрунтовує тим, що є особою, яка постраждала внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС четвертої категорії про, що свідчить відповідне посвідчення,  тому відповідно до ст. 51 зазначеного Закону  має право на одержання : додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров”ю  в розмірі 15 %  мінімальної пенсії за віком, а як непрацюючий пенсіонер, що проживає на території радіоактивного забруднення в силу ст. 39 зазначеного Закону має право на одержання доплати до державної пенсії в розмірі одної мінімальної заробітної плати щомісячно.

          Поскільки відповідач  відмовив в перерахунку та виплаті пенсії відповідно до закону від 28.02.1991 року № 796 XII тому  звертається до суду за захистом свого права на таку пенсію.

          З письмових заперечень представника відповідача вбачається, що проти задоволення позову він заперечує. Суть яких зводиться до того: щоб  відмовити в задоволенні позову поскільки ч. 3 ст. 28 Закону "Про  загальнообов"язкове державне пенсійне  страхування" застосовується виключно для призначення пенсії, а доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають в зоні радіологічного контролю, що передбачана ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”від 28.02.1991 р № 796-ХII здійснюється в розмірах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 р № 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Також додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров”ю виплачується відповідно до вимог ст. 51 Закону  № 796-ХII в розмірі визначеному Постановою Кабінету Міністрів  України від 28.05.2008 р № 530 “Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.

          Суддя оцінивши повідомлені сторонами обставини, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обгрунтованого судового рішення, щодо  задоволення позову   за  шість місяців до дня звернення до суду з урахуванням проведених виплат, починаючи з дня звернення до суду і по день припинення права  у позивачки  на такі  пенсійні виплати  з наступних підстав :

          Судом встановлено, що позивачка перебуває на обліку у  управлінні Пенсійного фонду України у  Чечельницькому районі Вінницької області, де і отримує пенсію.

          Відповідно до посвідчення громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю серія В-І №  697852 ОСОБА_1  є потерпілою особою 4 категорії.

          Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106 смт. Чечельник Чечельницького району  Вінницької області віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю.

          Як вбачається з копії паспорта, позивачка прописано в смт. Чечельник

          Відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія, заподіяна за шкоду здоров’ю, визначається у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком, та до ч. 2 ст.39 вказаного закону непрацюючим пенсіонерам встановлюється доплата до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

          Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          В силу ст. 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина  не можуть бути обмежені, крім випадків передбачених Конституцією України.

          Відповідно до Закону України “ Про загальнообовязкове Державне пенсійне страхування” рішення щодо призначення, донарахування, перерахунок пенсії приймається терітореальними органами \Пенсійного фонду України за місцем прожавання пенсіонерів

          Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 КАС України, у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

          Отже за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру пенсії позивачці застосуванню підлягають  статті 39, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", які в силу ст. 22 Конституції України не можуть бути обмежені або скасовані.   

          При розгляді справи було встановлено, що відповідач в супереч  вимогам ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” нараховував та виплачував позивачці  додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров`ю в розмірах визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" в розмірі  5 % прожиткового мінімуму, а щомісячно доплату до пенсії за проживання на забрудненній території відповідно до вимог ст. 39 зазнеченого закону в розмірах визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 “ Про компенсаційні виплати особам, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи,  які істотно звужують обсяг встановлених законом прав. Тому такі дії відповідача суд визнає неправомірними.

          Враховуючи, що після поновлення порушеного права судом позивачки її  право на таку  пенсію не зникає, а продовжує існувати,  з метою усунення умов для порушення вказаного права на такі пенсії в подальшому, суд вважає необхідним кінцевим періодом стягнення пенсії вважати –день припинення права на таку пенсію у позивачки.

          Відповідачу при перерахунку пенсії необхідно врахувати положення Закону України "Про прожитковий мінімум" від 15 липня 1999 року, Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати" від 20 жовтня 2009 року, та законів про державні бюджети на 2010 та 2011 рік.          

          Сторони підлягають звільненню від оплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 року.

          На підставі ст. 19 Конституції України, ст. ст. 51, 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, керуючись ст. ст. 2, 7, 11, 71, 14, 158 –163, 183-2, 256 КАС України, -

                                                            п о с т а н о в и в :

          Позов задовольнити.

          Визнати дії управління  Пенсійного фонду України у Чечельницькому районі Вінницькій області про відмову у перерахунку та виплаті пенсії у розмірі визначеному ст. 39,51  Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  ОСОБА_1   неправомірними.

          Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Чечельницькому районі Вінницькій області з 04.11.2010 року   ОСОБА_1  провести перерахунок та виплату доплати до пенсії,  відповідно до  ч. 2 ст. 39 Закону України "Про  статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі однієї  мінімальної  заробітної плати, та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ч. 3 ст. 51 цього ж Закону в розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком,  у відповідності ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з урахуванням виплачених сум, та виплачувати щомісячно вказані пенсійні виплати  по день припинення права на такі виплати позивачем.

          ОСОБА_1  від сплати судового збору звільнити на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 року.

          Постанова підлягає негайному виконанню.

          Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чечельницький районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її отримання.

                                                                           Суддя : підпис

                                                         Вірно.Суддя                                     ОСОБА_2   

  • Номер:
  • Опис: Про визннання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2283/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Задорожний В.П.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.04.2011
  • Дата етапу: 21.09.2012
  • Номер:
  • Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2283/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Задорожний В.П.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.02.2011
  • Дата етапу: 09.03.2011
  • Номер: 2-а/307/11
  • Опис: визнання дій неправомірними та зобов"язання здійснити належний перерахунок пенсії, виплатити заборгованість
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-2283/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Задорожний В.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.06.2011
  • Дата етапу: 04.07.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація