Судове рішення #1629314
Справа № 2-399/07

Справа № 2-399/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

про стягнення аліментів

19 лютого 2007 року Фастівський міськрайонний суд в складі головуючого судді: Березовенко Р.В., при секретарі Омельчук С.А., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітнього сина, в зв"язку з продовженням навчання, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом посилаючись на те, що від фактичних шлюбних відносин з відповідачем вони мають повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно рішення суду відповідач сплачував аліменти на утримання сина до його повноліття, але ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 виповнилось 18 років, і сплата аліментів припиналася. Син навчається в Київському Вищому професійному училищі № 10 на денній формі і потребує матеріальної допомоги. Заробітної плати позивачки не вистачає на утримання сина. Тому, позивачка просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини його заробітку до закінчення навчання.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав та суду пояснив, що згоден на стягнення аліментів на утримання сина на період його навчання.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.1, 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що від фактичних шлюбних відносин у сторін по справі народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачкою. Згідно рішення суду відповідач був зобов"язаний сплачувати аліменти на утримання сина, але коли син досяг повноліття стягнення аліментів припинилося. Син позивачки на даний час навчається на денній формі у Вищому професійному училищі № 10 м. Києва за спеціальністю „кухар, офіціант, бармен", тому потребує матеріальної допомоги. На думку позивачки, відповідач має можливість допомогти своєму синові, так як працює в Фастівському держлісгоспі Дмитрівського лісництва, нікому іншому аліменти не сплачує.

Враховуючи, що батьки повинні утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання, позов на думку суду є обгрунтованим і доведеним, а тому таким що підлягає задоволенню, а саме в розмірі 1/4 всіх видів заробітку на утримання дитини до закінчення навчання, тобто до 31.01.2008 року.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 212,215 ЦПК України, ст.ст. 191, 198, 199 СК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, 1960 року народження, уродженця с.Півні Фастівського району, Київської області, проживаючого АДРЕСА_1, працюючого в Фастівському держлісгоспі Дмитрівського лісництва на користь ОСОБА_1, проживаючої АДРЕСА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку до закінчення сином навчання, тобто до 31.01.2008року, починаючи з 06 лютого 2007 року.

Стягнути з ОСОБА_2  на користь держави державне мито в сумі 51 грн.

ОСОБА_1 звільнити від сплати державного мита.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції.

  • Номер: 6/691/18/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-399/2007
  • Суд: Городищенський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Березовенко Р.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.09.2017
  • Дата етапу: 05.12.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація