Судове рішення #1629197
Справа №2-573/07

Справа №2-573/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання права власності на спадщину

21 березня 2007 року Фастівський міськрайонний суд в складі головуючого судді: Березовенко Р.В., при секретарі Омельчук С.А., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадщину, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою посилаючись на те, що після смерті її батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина на право на земельну частку (пай), на майновий пай члена КСП та на грошовий вклад. Спадкоємцями першої черги після смерті батька являються позивачка та відповідачка, як діти померлого. Згідно чинного законодавства, у встановлений строк сторони по справі подали заяви до нотаріальної контори: позивачка - про прийняття спадщини, а відповідачка - про відмову від спадщини. Нотконторою позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено і рекомендовано звернутись до суду для встановлення факту родинних стосунків. Батьки позивачки та відповідачки прожили разом багато років, проте шлюб офіційно вони не зареєстрували, тому в свідоцтвах про народження дітей(сторін по справі) записана тільки мати. Батьки ОСОБА_4 та ОСОБА_3 виростили та виховали позивачку і відповідачку. Підтвердженням родинних стосунків позивачки та її батька ОСОБА_3 являєтьс: те, що по батькові позивачка та відповідачка - ОСОБА_2, крым того довідкою Триліської сільської ради від 26.06.2006 року; частково записами в батьковому військовому квитку, де їхня мати записана як його дружина; те, що в 2002 році батько ОСОБА_3 подарував їм із відповідачкою в рівних частинах належний йому жилий будинок АДРЕСА_1. Відповідачка відмовилась від своєї частини спадщини, не заперечує проти прийняття спадщини позивачкою. Позивачка просить суд визнати за нею право власності на спадщину після смерті батька ОСОБА_3.

Відповідачка позовну заяву визнала, спадщину після смерті батька не приймала, на неї не претендує, і не заперечує проти прийняття позивачкою спадщини, оскільки вона одна прийняла спадщину, подавши заяву до нотконтори у встановлений законом строк; що підтверджується заявою відповідачки та просить розглядати справу без її участі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.1, 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає її вимоги обгрунтованими і підлягаючими задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 71 року помер батько позивачки ОСОБА_3. Після смерті батька відкрилася спадщина на право на земельну частку (пай), на майновий пай члена КСП та на грошовий вклад. Позивачка та відповідачка ОСОБА_2 являються спадкоємицями першої черги спадкування після смерті ОСОБА_3, як дочки померлого. У передбачений законом строк позивачка подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька, а її сестра - відповідачка ОСОБА_2 подала заяву про відмову від цієї спадщини. Проте нотаріальною конторою у видачі свідоцтва про право на

 

2

спадщину позивачці відмовлено і рекомендовано звернутись до суду для встановлення факту родинних стосунків. Батьки позивачки ОСОБА_4 та ОСОБА_3 прожили разом багато років, виростили позивачку та її сестру. Проте вони не перебували у зареєстрованому шлюбі, в зв'язку із чим і в свідоцтві про народження позивачки, і в свідоцтві про народження її сестри записана тільки мати. Той факт, що спадкодавець ОСОБА_3 являється батьком позивачки підтверджується довідкою Триліської сільської ради № 31 від 26.06.2006 року, частково підтверджується записами в його військовому квитку, де мати записана як його дружина, а також тим, що позивачка та відповідачка мають по батькові - ОСОБА_2. Підтвердженням їхніх родинних стосунків може служити та обставина, що ще в 2002 році батько ОСОБА_3 подарував їм із відповідачкою в рівних частинах належний йому жилий будинок АДРЕСА_1. В цьому будинку позивачка постійно проживала з дня народження і проживає по даний час. Згідно змісту п.3 Постанови ПВСУ № 5 від 31.03.95 р. "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" у тому разі, коли встановлення підвідомчого судові факту пов'язане з вирішенням спору про право, позивачка має право подати позов на загальних підставах. Тому вона звертається до суду із позовом про визнання за нею права власності на спадщину після смерті батька ОСОБА_3. Отже, оскільки позивачка одна фактично прийняла спадщину після смерті батька, то тільки за нею повинно бути визнане право власності на спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212, 215, 235 ЦПК України ст.ст. 1261, 1268, 1269 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на право на земельну частку (пай) розміром 2,6 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі, у землі, яка перебуває в колективній власності КСП ім.Сніцера, розташовану на території Триліської сільської ради Фастівського району Київської області, що належало спадкодавцеві ОСОБА_3 згідно сертифікату серії KB № 021391, зареєстрованого 27 вересня 1996 року за № 521, як спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай у

пайовому фонді майна КСП СТОВ "Лан" с.Триліси Фастівського району Київської області розміром 2358 грн., що належав спадкодавцеві на підставі свідоцтва про право на майновий пай НОМЕР_1, виданого 25 січня 2002 року, як спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошовий вклад з відповідними відсотками, компенсаційними виплатами та нарахуваннями, що знаходиться в Фастівському відділенні № 2877 Ощадного банку України в філії № 028 на рахунку НОМЕР_2, як спадщину за законом після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація