Судове рішення #1629072
Справа №2-515/07

Справа №2-515/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання права власності на спадщину

. 13 березня 2007 року Фастівський міськрайонний суд в складі головуючого судді: Березовенко Р.В., при секретарі Омельчук С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадщину, -

встановив:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою посилаючись на те, що після смерті її батька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1. Батько сторін по справі заповів все своє майно, включаючи належний йому жилий будинок, позивачці та відповідачці ОСОБА_2 у рівних частинах згідно заповіту, який було складено в 1986 році. Позивачка звернулася до ноткотори із заявою про прийняття спадщини, а її сестра(відповідачка) - про відмову від цієї спадщини, але нотконтора у видачі свідоцтва про право на спадщину позивачці відмовила і рекомендувала звернутись до суду, оскільки на спадковий будинок не було оформлено документів належним чином. Той факт, що жилий будинок АДРЕСА_1 належав спадкодавцю підтверджується довідкою про право особистої власності на жилий будинок, виданою Дмитрівською сільрадою 16.01.2007 року, довідкою Дмитрівської сільради № 20 від 12.02.2007 року. В 1988 році вказаний будинок було проінвентаризовано на ім'я батька позивачки і виготовлено технічні документи. Відповідачка ОСОБА_2, відмовилась від своєї частини спадщини, не заперечує проти прийняття спадщини позивачкою. Позивачка просить суд визнати за нею право власності на спадщину після смерті батька ОСОБА_3

Відповідачка ОСОБА_2, позовну заяву визнала, спадщину після смерті батька не приймала, на неї не претендує, і не заперечує проти прийняття сестрою(позивачкою) спадщини, оскільки вона одна прийняла спадщину, подавши заяву до нот контори у встановлений законом строк, що підтверджується її заявою та просить розглядати справу без її участі.

Вислухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає її вимоги обгрунтованими і підлягаючими задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько сторін ОСОБА_3. Після смерті батька відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1. В 1986 році батько склав заповіт, яким заповів все своє майно, в тому числі і належний йому жилий будинок, позивачці та відповідачці ОСОБА_2 у рівних частинах. У передбачений законом строк позивачка подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті батька, а її сестра - відповідачка ОСОБА_4 подала заяву про відмову від цієї спадщини. Проте нотаріальною конторою у видачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено і рекомендовано звернутись до суду, оскільки батьком право власності на спадковий будинок не було оформлено належним чином. Той факт, що жилий будинок АДРЕСА_1 належав спадкодавцю підтверджується довідкою про право особистої власності на жилий будинок, виданою Дмитрівською сільською радою 16.01.2007 року, довідкою Дмитрівської сільської ради № 20 від 12.02.2007 року. Крім того, 07.01.1988 року вказаний будинок було проінвентаризовано на ім'я батька і виготовлено технічні документи. Вищевикладені обставини підтверджуються копією свідоцтва про смерть батька ОСОБА_3, копіями свідоцтв про народження та про шлюб, витягом з технічного

 

2

паспорта, довідкою МЕТІ, довідками Дмитрівської сільської ради. Таким чином, враховуючи, що позивачка прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_3 шляхом подання заяви до нотаріальної контори, а відповідачка ОСОБА_2 відмовилась від цієї спадщини, подавши відповідну заяву, то тільки за нею повинно бути визнане право власності на спадковий будинок.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України ст.ст. 1234, 1269 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ: Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1 як спадщину за заповітом після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація