Судове рішення #1628966
Справа №2-353/07

Справа №2-353/07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання права власності на спадщину

07 лютого 2007 року Фастівський міськрайонний суд в складі головуючого судді: Березовенко Р.В., при секретарі Омельчук С.А., розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа: Томашівська сільська рада про визнання права власності на спадщину, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання права власності на спадщину посилаючись на те, що після смерті батька, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, відкрилась спадщина на жилий будинок АДРЕСА_1, на присадибну земельну ділянку та на грошові вклади. Спадкоємцями за законом першої черги являються позивач та відповідачі ОСОБА_3 і ОСОБА_2, як сини спадкодавця. В 2003 році їх батько склав заповіт, яким заповів все належне йому майно позивачу. Також, на момент евакуації з ЧАЕС у 1986 році батько позивача був членом колгоспу ім.ХХ партз'їзду с.Іллінці Чорнобильського району Київської області і мав право на отримання земельної частки (паю) і згідно довідки Томашівської сільської ради на день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 мав право на отримання земельного паю розміром 3,1 га, розташованого на території Томашівської сільської ради, тому, відкрилася спадщина ще й на право на цей земельний пай. До цього часу сертифікат на право отримання земельної ділянки не виготовлено і позивачу нотконторою було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадкову земельну ділянку, хоча він у шестимісячний строк подав заяву про прийняття спадщини, а тому був змушений звернутись із позовною заявою до суду. Відповідачі постійно не проживали разом із батьком на час відкриття спадщини і не подавали заяв про прийняття цієї спадщини, тому просить суд визнати за ним право власності на спадщину після смерті батька.

Відповідачі - ОСОБА_2, ОСОБА_3 - позовну заяву визнають, від своєї частини спадщини відмовляються на користь позивача, і не заперечують проти прийняття ним спадщини після смерті їхнього батька, що підтверджується їх телеграмами та просять розглядати справу без їхньої участі.

Третя особа - Томашівська сільська рада - позовну заяву визнає, не претендує на спадщину після смерті ОСОБА_4, не заперечує проти прийняття позивачем спадкової земельної ділянки, просить розглядати справу без їхньої участі.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.1, 4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає вимоги обгрунтованими і підлягаючими задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 76 років помер батько позивача ОСОБА_4. Спадкоємцями за законом першої черги являються позивач та відповідачі ОСОБА_2 і ОСОБА_3, як сини спадкодавця. В 2003 році їх батько склав заповіт, яким заповів все належне йому майно позивачу. Після смерті батька відкрилась спадщина на жилий будинок АДРЕСА_1, на присадибну земельну ділянку та на грошові вклади. Крім цього, у 1986 році батько позивача ОСОБА_4 був евакуйований із зони відчуження с.Іллінці Чорнобильського району Київської області в зв'язку із аварією на ЧАЕС. Відповідно довідки № 2571 Київської обласної державної адміністрації від 18.05..2006 року батько ОСОБА_4 на момент евакуації у 1986 році був членом колгоспу ім.ХХ партз'їзду с.Іллінці Чорнобильського району Київської області і мав право на отримання земельної частки (паю). Згідно довідки Томашівської сільської ради № 130 від 31.01.2007 року батько позивача ОСОБА_4 на день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 мав право на отримання земельного паю розміром 3,1 га, розташованого на території Томашівської сільської ради, вартістю  14 548 грн. Таким чином, після смерті батька відкрилася

 

2

спадщина ще й на право на цей земельний пай. Проте, до цього часу сертифікат на право отримання земельної ділянки не виготовлено, в зв'язку з чим нотаріальною конторою позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадкову земельну ділянку, хоча він у передбачений законом строк подав заяву про прийняття спадщини, а тому був змушений звернутись із позовною заявою до суду. Відповідно до вимог ст.ст. 1268, 1269 ЦК України, позивач прийняв спадщину, тому тільки за ним повинно бути визнане право власності на спадщину після смерті батька ОСОБА_1. Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 постійно не проживали разом із батьком на час відкриття спадщини і не подавали заяв про прийняття цієї спадщини, тому згідно ст.1272 ЦК вважаються такими, що не прийняли її. Крім цього, брати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на спадкове право на отримання земельної частки (паю) та на інше майно після смерті батька ОСОБА_4 не претендують і не заперечують проти прийняття позивачем всієї спадщини. Також, третя особа Томашівська сільська рада не заперечує проти прийняття позивачем спадщини - спадкової земельної ділянки після смерті його батька.

Керуючись CT..CT.10, 60, 212, 215, ст. ст. 1233, 1234, 1268, 1269 ЦК України,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок АДРЕСА_1 Київської області, як спадщину за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,4857 га для обслуговування житлового будинку, ведення особистого селянського господарства, розташовану на території Томашівської сільської ради, що належить спадкодавцю згідно державного акту серії Ш-КВ № 007783, виданого 02.08.2004р. і зареєстрованого за № 01:04:026:01624, як спадщину за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на право на земельну частку (пай), розміром 3,1 га, вартістю 14548 грн. 00 коп., розташовану на території Томашівської сільської ради Фастівського району Київської області, як спадщину за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати   за   ОСОБА_1 право   власності   на   грошові   вклади   з

відповідними відсотками, компенсаційними виплатами та нарахуваннями, що знаходяться в Ощадному банку України в філії № 5399/083 відділення в м.Вишневому на рахунках НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, відкритих на ім'я спадкодавця, як спадщину за заповітом після смерті батька ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк, з дня його проголошення, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація