Справа № 2 -195/2007 p.
РІШЕННЯ
іменем України
"18" червня 2007 року Великобурлуцький районний суд
Харківської області в складі: головуючого - судді РИКОВА М.І.
при секретарі КОЗУБ В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Великий Бурлук справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 27 листопада 1993 року в Гнилицькій сільській раді Великобурлуцького району, актовий запис № 12. Від даного шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2народження.
На обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 вказує, що одруження з відповідачем вдалось невдалим, їх сім'я розпалась, подружніх стосунків вони не підтримують біля двох років, спільного господарства не ведуть. На даний час позивач проживає з іншою жінкою. В зв'язку із цим він звернувся до суду із даним позовом, в якому просив їхній із відповідачем шлюб розірвати.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, на адресу суду направив заяву, в якій просить розглянути дану справу за його відсутністю (а.с.20). Суд вважає можливим розглянути даний позов без присутності позивача.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти розірвання шлюбу, просила розглянути дану справу в попередньому судовому засіданні, про що надала суду письмову заяву (а.с.24).
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4
ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 і ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 27 листопада 1993 року в Гнилицькій сільській раді Великобурлуцького району, актовий запис № 12 (а.с. 18).
Від даного шлюбу сторони мають двох неповнолітніх дітей - доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2народження (а.с.5-6).
Судом встановлено, що між подружжям ОСОБА_1 шлюбні стосунки припинені біля двох років тому. З письмових пояснень позивача, він знайшов іншу жінку. На даний час сторони проживають окремо, між собою шлюбні стосунки не підтримують, та не ведуть спільне господарство. Сторони втратили почуття любові та поваги один до одного. Дані обставини вказують на те, що сім'я сторін розпалась, шлюб носить формальний характер, а тому його необхідно розірвати.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права та свободи чи інтереси інших осіб.
За таких обставин суд дійшов висновку, що подальше спільне життя подружжя ОСОБА_1 та збереження їх сім'ї стали неможливими, оскільки це суперечить інтересам обох і згідно ч.1 ст.110, ст.112 СК України, шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 підлягає розірванню.
Відповідно до п.5.4 Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 52/5 від 18.10.2000 p., згідно з п/п "б" п.5 ст. З Декрету Кабінета Міністрів України від 21.01.1993 р. № 7-93 "Про державне мито", виходячи з матеріального стану сторін, у сторін це перший шлюб, суд вважає необхідним при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС стягнути держмито з ОСОБА_1 17 грн. 00 коп. в прибуток держави, при цьому відповідача від сплати державного мита звільнити.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, районний суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 27 листопада 1993 року в Гнилицькій сільській раді Великобурлуцького району Харківської області, актовий запис № 12 між ОСОБА_1та ОСОБА_2, які мають двох неповнолітніх дітей - розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС стягнути держмито зі ОСОБА_1 17 грн. 00 коп. в прибуток держави.
Копію рішення направити позивачеві ОСОБА_1- до відома.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.