Справа №2-1830
РІШЕННЯ
іменем України
04 травня 2007р. м. Житомир
Корольовський районний суд міста Житомира в складі:
судді Котік Т.С.
секретаря РудницькоїСМ.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1 до ВАТ «Житомирський завод хімічного волокна» про стягнення заборгованості по заробітній платі, компенсації втрати частини заробітку у зв 'язку із затримкою розрахунків при звільненні та середнього заробітку за час затримки розрахунків при звільненні,
ВСТАНОВИВ:
Позивач вказує, що працював у відповідача до 09.10.2000 року, однак при звільненні з ним не провели розрахунок по заробітній платі. Сума заборгованості становить 1 106 гривень 08 коп. яку і просить стягнути позивач.
У зв'язку з тривалою невиплатою заробітної плати, позивач також просить стягнути компенсацію з 943грн.80 коп., середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодувати моральну шкоду в сумі 2 000 гривень, яку обґрунтовує тим, що переживав та переніс душевні страждання у зв'язку з невиплатою заробітної плати.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та пояснив, що відповідач тривалий час користується його коштами, а він як пенсіонер та морально страждає від нестачі коштів.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а тому у суду є підстави для постановления заочного рішення.
Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення виходячи з наступного.
Зі змісту трудової книжки вбачається, що позивач до 09.10.2000 року перебував в трудових відносинах з відповідачем.
Відповідно до ст. 116 КЗпП України з позивачем не проведений розрахунок в день звільнення, що стверджується змістом довідки від 16.03.2007 року, а тому вимоги позивача про стягнення заборгованості по заробітній платі в сумі 1 106 гривень 08 коп. обґрунтовані та підлягають до задоволення, як і вимоги про стягнення компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати в сумі 943 грн. 80 коп.3 розрахунку проведеного позивачем відповідно до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, який затверджений Кабінетом Міністрів України від 21.02.2001 року №159.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 24.12.1999 року «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», не проведення розрахунку з працівником у день звільнення або, якщо в цей день він не був на роботі, наступного дня після його звернення з вимогою про розрахунок є підставою для застосування відповідальності за ст. 117 КЗпП України, а тому позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні є також обгрунтованими та суд стягує з відповідача 11 453 грн. 52 коп.3а 78 місяців затримки розрахунку при звільненні / 146, 84 х 78 міс. = 11 453, 52, де 146, 84-середньомісячний заробіток /.
Позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди є обгрунтованими, однак суд відмовляє в їх задоволенні у зв'язку з пропуском позивачем встановленого строку для звернення з відповідними вимогами. Питання про поновлення такого строку позивачем не піднімається.
Керуючись ст. ст. 116, 117, 233, 237-1 КЗпП України, Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», Законом України «Про оплату праці», ст. ст. 10, 60, 88, 208, 212, 224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Житомирський завод хімічного волокна" на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі в сумі 1 106 гривень 08 коп., 943 гривні 80 коп. компенсації втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати та 11 453 грн.52 коп. середнього заробітку за час затримки розрахунку. Всього стягнути 13 503 гривні 40 коп. без врахування податків та інших обов'язкових платежів.
В решті позов залишити без задоволення.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „ Житомирський завод хімічного волокна" на користь держави 135 гривень судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
Заочне рішення може бути переглянуте Корольовським райсудом м. Житомира за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський райсуд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.